Санлікар Києва заявив про безпечність Дніпра для купання

Головний лікар Києва заявив, що хімічний склад води в Дніпрі та інших водоймах столиці не викликає побоювань і не представляє загрози для купання.

Хімічний склад води в Дніпрі та інших водоймах столиці не викликає побоювань, заявив головний державний санітарний лікар Києва Анатолій Пономаренко.

"Поверхневий хімічний склад води в Дніпрі та озерах зараз знаходиться на рівні багаторічних показників. Немає в нас такого збільшення (показників), яке б викликало тривогу", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві.

За словами Пономаренка, також не представляє загрози для купання цвітіння водоростей у водоймищах.

Він зазначив, що його відомство не одержувало жодного повідомлення про те, що таке цвітіння могло б стати причиною захворювання.

У той же час Пономаренко зазначив, що під час цвітіння водоростей у людей можуть бути індивідуальні випадки алергічних проявів, які мають тимчасовий характер.

Разом з тим він відзначив, що на даний момент у Києві зафіксовано 6 випадків захворювання на лептоспіроз від купання в озерах Києва.

При цьому Пономаренко підкреслив, що ці випадки зафіксовані під час купання в озерах Святошинського району, в районі житлового масиву Райдужний, у Подільському та Голосіївському районах столиці.

Лептоспіроз - гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Характеризується ураженням капілярів, часто ураженням печінки, нирок, м'язів, явищами інтоксикації, супроводжується хвилеподібною лихоманкою. Джерела інфекції: гризуни (щури, миші), промислові тварини (бабаки), домашні тварини (велика рогата худоба, собаки, свині, коні). Шляхи передачі: контактно-побутовий (через пошкоджені слизових та шкіру), аліментарний (вода з природних джерел). Людина від людини не заражається.

Читайте також:

У Чорному морі через спеку масово гине риба

У лиманах на півдні України через спеку масово гине риба

Спека та водорості перетворюють Дніпро на болото

ВідеоХімічний склад води в водоймах столиці не викликає побоювань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: