Санлікар Києва заявив про безпечність Дніпра для купання

Головний лікар Києва заявив, що хімічний склад води в Дніпрі та інших водоймах столиці не викликає побоювань і не представляє загрози для купання.

Хімічний склад води в Дніпрі та інших водоймах столиці не викликає побоювань, заявив головний державний санітарний лікар Києва Анатолій Пономаренко.

"Поверхневий хімічний склад води в Дніпрі та озерах зараз знаходиться на рівні багаторічних показників. Немає в нас такого збільшення (показників), яке б викликало тривогу", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві.

За словами Пономаренка, також не представляє загрози для купання цвітіння водоростей у водоймищах.

Він зазначив, що його відомство не одержувало жодного повідомлення про те, що таке цвітіння могло б стати причиною захворювання.

У той же час Пономаренко зазначив, що під час цвітіння водоростей у людей можуть бути індивідуальні випадки алергічних проявів, які мають тимчасовий характер.

Разом з тим він відзначив, що на даний момент у Києві зафіксовано 6 випадків захворювання на лептоспіроз від купання в озерах Києва.

При цьому Пономаренко підкреслив, що ці випадки зафіксовані під час купання в озерах Святошинського району, в районі житлового масиву Райдужний, у Подільському та Голосіївському районах столиці.

Лептоспіроз - гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Характеризується ураженням капілярів, часто ураженням печінки, нирок, м'язів, явищами інтоксикації, супроводжується хвилеподібною лихоманкою. Джерела інфекції: гризуни (щури, миші), промислові тварини (бабаки), домашні тварини (велика рогата худоба, собаки, свині, коні). Шляхи передачі: контактно-побутовий (через пошкоджені слизових та шкіру), аліментарний (вода з природних джерел). Людина від людини не заражається.

Читайте також:

У Чорному морі через спеку масово гине риба

У лиманах на півдні України через спеку масово гине риба

Спека та водорості перетворюють Дніпро на болото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: