САП і НАБУ взялися розслідувати зрив запуску супутника "Либідь"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Супутник "Либідь" мали вивести на орбиту ще у 2012 році.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, яке проводиться детективами Національного антикорупційного бюро України у великому кримінальному провадженні за фактом зриву виконання програми із запуску Національної системи супутникового зв’язку, ключовим елементом якого мав би стати перший український геостаціонарний супутник "Либідь".

Про це САП повідомила у середу, 5 грудня, у Facebook.

Вказана програма коштувала Україні майже 300 млн доларів, залучених як кредитні кошти, видані канадським державним агентством під гарантії українського уряду.

До технічного виконання проекту, окрім українських ДП "Укркосмос", ДП "ВО Південмаш" та КБ "Південне", були також залучені канадські та російські компанії.

"Результатом виконання цього проекту мало б стати виведення "Либеді" на орбіту ще до початку Чемпіонату Європи з футболу "ЄВРО-2012", який проходив у нашій країні, і вирішення таким чином спершу питань з трансляцією футбольних матчів на увесь світ, а потім – використання супутника з метою задоволення інших національних потреб у якісному супутниковому зв’язку. Але надворі уже грудень 2018 року, а "Либідь" досі припадає пилом на складі в російському Новосибірську, і найближчі перспективи його виходу на орбіту, на жаль, дуже примарні", - повідомляють у САП.

Наразі сторона обвинувачення у цьому провадженні володіє достатнім обсягом відомостей, щоб стверджувати, що до ситуації, що склалася, причетний один із колишніх позаштатних радників генерального директора Державного космічного агентства України.

Він, користуючись повним сприянням як української, так і канадської сторони, у 2011 році організував схему, внаслідок якої частина коштів з вказаного 300-мільйонного контракту, а саме 8 млн 245 тис. доларів, осіли на рахунках підконтрольної йому сейшельської фірми, без нагальної потреби залученої до виконання контракту як субпідрядника, і в подальшому в цикл виконання контракту вже не повернулись.

"Навпаки, із залученням довіреної йому особи радник гендиректора Державного космічного агентства здійснив ряд простих транзакцій, легалізувавши злочинне походження вказаних коштів", - наголошують прокурори.

Прокурорами САП погоджено повідомлення про підозру вказаній особі у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом). Зазначається, що чоловіка затримано, до суду подано клопотання про застосування запобіжного заходу – тримання під вартою із альтернативною заставою у розмірі 65,7 млн гривень. Довіреній особі повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 209 КК України.

Досудове розслідування триває, за його результатами буде надано правову оцінку діям усіх українських та канадських службових осіб, дії чи бездіяльність яких призвели до провалу виконання супутникової програми і створення таким чином загроз національній безпеці України.

ВідеоКомпанія Ілона Маска почала будувати систему із супутників, яка дозволить користуватися швидким Інтернетом

На орбіту відрядили перші із тисяч супутників, якими планують оточити майже всю планету. Поки технологію протестують на двох супутниках, а загалом їх навколо Землі має бути майже дванадцять тисяч. Працювати нова мережа може почати вже за кілька років.

Компанія Ілона Маска почала будувати систему із супутників, яка дозволить користуватися швидким Інтернетом

Залиште свій коментар

Вибір редакції