САП оприлюднила повний перелік закритих справ про незаконне збагачення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Усього у списку 65 кримінальних проваджень.

Спеціалізована антикорупційна корупція повідомила про 65 закритих кримінальних проваджень про незаконне збагачення після рішення Конституційного Суду скасувати відповідну статтю Кримінального кодексу України.

Про це йдеться на сторінці САП у Facebook.

Як зазначається, орієнтовна сума ймовірного незаконного збагачення у кримінальних провадженнях, що розслідували детективи НАБУ сягає 1,3 млрд грн, 1,3 млн доларів та 531 тисяч євро.

САП навела повний перелік закритих справ за хронологією реєстрації в ЄРДР, аби "уникнути спекуляцій та припинити інформаційні вкиди щодо "фігурантів" вказаних розслідувань".

Серед проваджень - справи проти прокурорів ГПУ, суддів, нардепів, поліцейських, СБУвців, очільників ОДА, працівників Адміністрації президента тощо. Повний перелік у пості.

ПРО (НЕ)ЗАКОННЕ ЗБАГАЧЕННЯ 26 лютого 2019 року рішенням Конституційного Суду України статтю 368-2 Кримінального кодексу...

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Четвер, 28 березня 2019 р.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить". Водночас, ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроекти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

Відео Скасування статті про незаконне збагачення поставило під загрозу отримання Україною траншу

Корупціонерам - амністія статків, всім решта - неприємні наслідки. Скасування статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі поставило під загрозу отримання Україною траншу в 1 мільярд 300 мільйонів доларів, якого очікували у травні. У Мінфіні стверджують: ці речі не пов'язані, співпраця з МВФ триватиме. Однак кулуарні джерела кажуть інше.  

Скасування статті про незаконне збагачення поставило під загрозу отримання Україною траншу

Залиште свій коментар

Вибір редакції