Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
САП планує укласти угоду з чиновником, обвинуваченим у розтраті 14,5 мільйона гривень

Справа слухається у суді вже два роки.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура хоче укласти угоду з обвинуваченим у розтраті в особливо великих розмірах екс-головою правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.

Про це повідомляє прес-центр НАБУ. 

Повідомляється, що прокуратура хоче замінити кваліфікацію злочину таким чином, аби замість позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією обвинуваченому загрожувало від 3 до 6 років без конфіскації. Такі зміни просто вписали в текст угоди без перегляду акту обвинувачення.

Також сторона обвинувачення пропонує замінити реальний термін ув'язнення на іспитовий термін в два роки. Також пропонується звільнити екс-голову правління ДІФКУ від цивільної відповідальності у вигляді відшкодування державі шкоди, а також від обов'язку відвідувати засідання судів.

На думку НАБУ, це майже анулює шанси компенсації державі 14,5 мільйона гривень збитків, завданих обвинуваченим. 

"Справа за обвинуваченням колишнього посадовця ДІФКУ слухається в Шевченківському районному суді міста Києва понад два роки. Впродовж усього цього часу обвинувачений не вчинив зі свого боку дій, які б свідчили про його реальне визнання винуватості, не вжив заходів задля відшкодування збитків, завданих його діями ДІФКУ. Тому залишається незрозумілим, чому обвинувачення, всупереч ст.469 Кримінального процесуального кодексу України, ініціювало в суді розгляд угоди про визнання вини, за якою колишній посадовець мав би зазнати покарання лише у вигляді штрафу у розмірі 17 тис. грн", - йдеться у повідомленні.

ДІФКУ відмовилася від мирової угоди і продовжує вимагати повного відшкодування завданих збитків. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції