Саркозі і Меркель шукають вихід з кризи (відео)

Лідери Франції та Німеччини проводять в Парижі переговори щодо шляхів виходу європейської економіки з кризи. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Саркозі має намір переконати Меркель підтримати загальноєвропейську антикризову програму. За деякими повідомленнями, Єврокомісія планує цього тижня оголосити про план зі стабілізації економіки обсягом у 130 мільярдів євро.

Німеччина вже виділила 32 мільярди євро для підтримки власної економіки. Досі Берлін скептично ставився до перспектив загальноєвропейського плану.

У свою чергу Ангела Меркель закликала німецькі компанії не поспішати зі скороченням штатів через кризу. Виступаючи із щотижневим відеозверненням, глава німецького уряду нагадала роботодавцям, що після економічного спаду завжди йде підйом виробництва.
Звільнення співробітників зараз обернеться для компаній дефіцитом кваліфікованих фахівців згодом, коли вони стануть необхідні для розвитку бізнесу, застерегла Меркель.

Насамперед, це попередження стосується сфери автопрому, що створює величезну кількість робочих місць в економіці Німеччини. Про скорочення, урізування пільг і зарплат повідомили більшість німецьких автовиробників.

Так, концерн Opel на найближчі 14 місяців скасовує всі премії, бонуси та інші додаткові виплати співробітникам. Зупиняють заводи, скорочуючи виробництво, Daimler AG і Volkswagen. При цьому банкрутство тільки Opel залишить безробітними не менше 25 тисяч німців.

Кожне друге німецьке підприємство планує на 2009 рік звільнення співробітників, засвідчило опитування, проведене Кельнським інститутом економіки. Безробітних, згідно з прогнозом, стане на 230 тисяч більше. Як засвідчили результати опитування, ситуація на сході Німеччини дещо краща, ніж на заході – не планують скорочень персоналу відповідно 52 і 45 % опитаних керівників підприємств.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: