Саркозі призначив новим послом в Україні дипломата, який розуміє Росію

Саркозі призначив новим послом в Україні дипломата, який розуміє Росію

Саркозі направив до України дипломата з досвідом роботи у Росії / Фото: AFP

Новопризачений посол Франції в Україні Алан Ремі двічі працював у Росії - за часів СРСР і за часів Володимира Путіна.

Франція призначила послом в Україні Алена Ремі.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства закордонних справ України.

У четвер перший заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко прийняв копії вірчих грамот у новопризначеного посла.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальний стан і перспективи розвитку всього спектру українсько-французьких відносин, включаючи політичний діалог і торгово-економічне співробітництво.

Раніше Ремі перебував на дипломатичній службі в Росії та Ізраїлі. Ще у серпні, коли з'явилася інформація про те, що Франція вирішила відкликати посла в Україні Жака Фора, була інформація, що новим послом стане Ален Ремі.

"Якщо МЗС зупиниться са­­ме на Алені Ремі, можна припустити з великою часткою вірогідності, що звич­­ка дивитися на Київ крізь призму Москви повертається до вжитку", – казав тоді "Українському тижню" один з адміністраторів французького дипломатичного відомства, який не побажав бути названим.

Він розповів, що Ремі двічі працював у Росії - за СРСР і за Володимира Путіна. Проте це зовсім не означає, ніби сам дипломат перебуває під російським шармом.

"Та правомірно було б зауважити: нинішні очільники французької дипломатії вважають, що для того, аби зрозуміти Київ, досить добре знати політичну практику Москви", - додав співрозмовник.

Нагадаємо, ЗМІ писали, що відкликання Фора пов'язане з його висловлюваннями щодо судового процесу над колишнім прем'єр-міністром, лідером партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлією Тимошенко. Посольство Франції спростувало цю інформацію. Фор обіймав посаду посла Франції в Україні з 20 липня 2008 року.

Читайте також:

Україна вперше визнала, що арешт Тимошенко ускладнив переговори з ЄС

Суд над Тимошенко занепокоїв Євросоюз

Посольство Франції: посла відкликали не через Тимошенко

Неправдиву інформацію про відкликання французького посла "створили" в МЗС України

Повʼязані теми:

Наступна публікація