Саркозі зобов’язав французький Сенат вставати перед Януковичем

Українська опозиція висловила обурення з приводу нагородження Віктора Януковича французським Орденом Почесного Легіону.

Блок Юлії Тимошенко висловив обурення тим фактом, що президент Франції Ніколя Саркозі нагородив свого українського колегу Віктора Януковича Орденом Почесного Легіону, і зажадав від нього пояснень цьому факту.

"Згідно з Кодексом Ордену, під час відвідин кавалером Ордена французького Сенату, члени Сенату повинні вітати його стоячи", - зауважив депутат від БЮТ Андрій Шкіль в листі до канцелярії президента Франції.

"Як Голова підкомітету з питань євроінтеграції та євроатлантичного співробітництва Комітету ВР у закордонних справах, я досить часто контактую зі своїми французькими колегами, в тому числі - й членами Сенату. І мені шкода цих поважних, інтелігентних і освічених людей, які віднині муситимуть вставати перед Віктором Януковичем", - цитує Шкіля прес-служба БЮТ.

"Почесний легіон, заснований Наполеоном Бонапартом ще в 1802 році – одна з найважливіших інституцій французької держави, а Орден Почесного легіону - найвища нагорода Франції. В нас такому рівню відповідає лише звання Герой України. Тому, за логікою речей, Янукович мусив би нагородити президента Франції не Орденом Ярослава Мудрого, як вчинив він під час свого візиту до Франції, а званням Герой України – аби нагороди обох президентів були рівноцінними", - зауважив бютівець.

"По-друге, приналежність до Ордену є свідченням пошани з боку французької держави та офіційним визнанням особливих заслуг перед Францією. Генерал Де Голль стверджував, що Почесний легіон – це спільнота еліти. Однак у мене є великі сумніви, що Віктор Янукович відповідає усім вимогам поняття "еліта", тим паче "французка еліта", - нагадав народний депутат .

"Я можу зрозуміти той факт, що Орденом Почесного легіону свого часу були нагороджені такі видатні українці як Василь Вернадський та Серж Лифар. Однак мені абсолютно незрозуміло, за які заслуги перед Францією Янукович удостоївся найвищої нагороди цієї країни", - підкреслив Шкіль.

Як відомо, під час візиту президента України до Парижу, Ніколя Саркозі вручив Януковичу Орден Почесного легіону.

Читайте також:

Янукович нагородив охоронця Ахметова орденом "За заслуги"

Патріарх Кирило вручив Януковичу вищу нагороду РПЦ

Янукович нагородив орденом заступника Литвина

Янукович нагородив Ахметова орденом Ярослава Мудрого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: