Савченко та Рубан пригледіли два місця на Трухановому острові для обстрілу центра Києва – слідство

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами експертів, для здійснення пострілів та втечі їм вистачило б близько 15 хвилин.

Народний депутат України Надія Савченко та керівник "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан обрали собі два місця на Трухановому острові, звідки збирались обстріляти центр Києва з мінометів.

Про це заявив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін під час спільного брифінгу керівництва СБУ та ГПУ щодо завершення досудового розслідування у справі про підготовку теракту у Києві.

"Нами були прораховані весь радіус і всі зони влучання цих мін. Дві позиції ними (Савченко і Рубаном – ред.) навіть були перевірені. Там, куди легко завести, встановити озброєння і відстрілятися, піти, щоб ніхто не бачив. Там, на Трухановому острові, поруч пішохідний міст, Поштова площа - не було б нікого видно", - розповів експерт.

Він також зазначив, що слідство розглядало і можливість встановлення мінометів на баржі. За його словами, однієї баржі вистачило б для встановлення чотирьох мінометів та ще двох гідроциклів для втечі. На все це було б витрачено максимум 15 хвилин.

Рувін розповів і те, що після того, як слідством було встановлено можливі точки обстрілу, Нацполіція отримала наказ посилено патрулювати ці місця.

Раніше на брифінгу Рувін також розповів і про зброю, яку збирались використати Савченко і Рубан для теракту, серед яких чотири 120-мм міномети.

Нагадаємо, керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана затримали на лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції. Він прямував з окупованих територій, і в його вантажі знайшли зброю та боєприпаси. Переговірнику закидають підготовку терористичного акту і незаконне володіння зброєю.  

Згодом у змові з Рубаном звинуватили нардепа Надію Савченко. 22 березня Верховна Рада зняла з Савченко недоторканність і схвалила притягнення до кримінальної відповідальності та арешт.

Савченко звинувачують у підготовці масштабного теракту проти керівництва країни з метою державного перевороту. Голосувати проти Савченко депутатів переконало 30-хвилинне відео. На ньому вона разом зі своїм спільником Володимиром Рубаном у деталях планують терористичну атаку із тисячами жертв у Києві.

23 березня Шевченківський районний суд Києва обрав для Савченко запобіжний захід у вигляді двох місяців під арештом, а нардеп оголосила голодування. 10 квітня співробітники СБУ обшукали квартиру Савченко, а через сім днів вона дала свідчення на поліграфі.  22 червня суд залишив чинним рішення щодо тримання Савченко під вартою.

Відео Дані поліграфа підтвердили, що Савченко готувала теракти у Верховній Раді

Надія Савченко справді планувала влаштувати теракти у Верховній Раді, захопити владу і вбити Порошенка, Парубія та Гройсмана. СБУ на своєму сайті оприлюднила дані судової психологічної експертизи з використанням поліграфа, яку колишня депутатка проходила 13 квітня. Згідно з результатами дослідження, Савченко обговорювала плани та особисто брала участь у підготовці насильницького повалення конституційного ладу країни шляхом збройного захоплення влади. 

Дані поліграфа підтвердили, що Савченко готувала теракти у Верховній Раді

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції