Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Про те, чим займається в ув'язненні та як почувається, коли судовий процес вийшов на фінішну пряму, ТСН розповіли друг та сестра української військової.

Ляльковий театр, зроблений власноруч Надією Савченко, показала ТСН її сестра Віра. Персонажів з казки "Чіполіно" Вірі Савченко разом з написаною Надією історією передали тюремники.

Класичних персонажів казки льотчиця адаптувала під сучасні українські реалії. Так, тато Чиполіно, за версією Наді, - політв'язень та активіст Майдану, Гарбуз – шахтар-патріот, в якого хочуть забрати житло, головний герой Чиполіно та його подруга Редька вдягнені у вишиванки. Є у цій казці і антигерої: сепаратист-чиновник сеньйор Помідор, співробітник російських спецслужб сищик Морквина, російський військовий з "колорадською" стрічкою Огірок та цар-самодур Лимон.

Надя вважає, що сценарій для казки мають вигадати самі діти, але після того , як ознайомляться з класичним текстом "Чиполіно". Зараз родина вирішує – кому передати витвір української військової. Можливо, його продадуть з аукціону.

Савченко займається творчістю за ґратами не лише з власної волі, а й за проханням психологів, які постійно до неї навідуються. Як розповів ТСН друг Наді Олег Мезенцев, який останнім спілкувався з нею особисто, ці фахівці постійно намагаються слідкувати за її психологічним станом. Востаннє просили намалювати дві картини: зруйнований будинок та занедбаний сад – на одному малюнку, а на другому – як вона це все відновить.

"Надя каже, що намалювала мальовничий гарний яблуневий сад, у якому все прибрала і зруйнований будинок, у якому одна сталева балка. Психологи її запитали: чому вона будинок не відновила? На що Надя відповіла: сад, це моя Україна, а домівка – це я. І відновлювати себе буду в останню чергу", - розповів Олег.

Розмовляли Олег з Надією і про майбутнє - чи повернеться Савченко до лав армії. Льотчиця каже, що повернеться, але не в нинішню армію, а ту "яку сама зробить. Про свою роботу депутатом у Раді Савченко поки не замислювалась, адже всі думки – лише про те, як вийти з російської в'язниці.

"Вона мені казала, що буває, коли ненавидить весь світ. Не тому що це ненависть до людей, а це просто людина – виснажена. І у неї стан такий заведений. Каже, що дуже погано спить. Вона не відпочиває, і нервово виснажується. За вікном не бачить погоди – вікна вгорі і зафарбовані. Виводять на прогулянку у маленький дворик на даху, де не вистачає місця навіть, щоб спортом позайматись", - каже Мезенцев.

Про те, як Надія Савченко готується до вироку та до яких кроків вдасться після оголошення рішення суду, розповіла ТСН сестра Наді Віра Савченко. Читайте інтерв'ю: Надя Савченко після вироку оголосить сухе голодування

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

 

Відео "Чіполіно" з українськими мотивами - Савченко створила за ґратами ляльковий театр

Залиште свій коментар

Вибір редакції