Сайт "Вільної Одеси" відновив роботу

Редактор Володимир Ущаповський спростував заяву обласної міліції про використання виданням неліцензійного сервера.

Частково відновлено роботу інтернет-версії газети "Вільна Одеса".

Про це повідомило достовірне джерело в редакції видання.

Посол США в Україні Джон Теффт стурбований закриттям інтернет-сайту громадської організації "Вільна Одеса".

Про це заявив Теффт журналістам 23 липня в Одесі.

За словами Теффта, про ситуацію, що склалася з "Вільною Одесою", він говорив під час зустрічі з мером Одеси Едуардом Гурвіцем.

Редактор незалежної газети "Вільна Одеса" Володимир Ущаповський спростував заяву обласної міліції про використання виданням неліцензійного сервера.

"Посилання міліцейського керівництва на те, що сервер нашого видання нібито був вилучений під час рейду-перевірки, не витримує критики. Це зухвала брехня, не більше ніж незграбна спроба піти від відповідальності за акт беззаконня стосовно журналістів газети. А фактом є те, що це була спланована акція з метою силового знищення неугодного ЗМІ, а саме - газети "Вільна Одеса", - заявив Ущаповський.

Він спростував обнародувану заяву Центру громадських зв'язків облуправління міліції про те, що сервер вилучений співробітниками Управління ДСБЕЗ у зв'язку з тим, що редакцією "Вільної Одеси" використовувалася неліцензована версія програмного забезпечення корпорації "Майкрсофт".

"Я офіційно заявляю: устаткування сервера насправді було ліцензійним, - наголосив редактор газети. – А посилання на нібито виявлене порушення прав корпорації "Майкрсофт" - відверта брехня з метою прикрити факт порушення силовиками свободи преси".

Підтвердив факт використання ліцензійного устаткування сервера і власник інтернет-клубу Євген Ямпула. "У мене на комп'ютерах стоять наклейки ліцензійного "Віндоус", - сказав Ямпула в прямому ефірі одеського телеканалу "Круг".

Нагадаємо, Ущаповський заявляв, що співробітники міліції 22 липня о 22:00 увірвалися до приміщення одного з інтернет-клубів Одеси, де розміщений головний сервер інтернет-версії газети, вигнали з приміщення відвідувачів, побили представника "Вльної Одеси", вивели з ладу устаткування і вилучили сервер видання.

У свою чергу, в Одеському облуправлінні міліції стверджують, що знищення інтернет-версії газети "Вільна Одеса" сталося випадково – внаслідок проведеного міліцією рейду-перевірки міських інтернет-клубів. Відповідаючи на запит, співробітниця Центру громадських зв'язків УМВС України в Одеській області Тетяна Сакара сказала, що "22 липня працівниками Управління Держслужби боротьби з економічними злочинами проводилася перевірка роботи інтернет-клубів, - заявила вона. – Під час перевірки в одному з інтернет-клубів, розміщеному на території Приморського району Одеси, правоохоронці встановили, що на одному з комп'ютерів використовується неліцензована версія програмного забезпечення корпорації "Майкрсофт".

"Діями працівників клубу, - уточнила Сакара, - завдано матеріальної шкоди зазначеній корпорації. Комп'ютер вилучено, перевірка триває".

Читайте також:

МВС: сайт "Вільної Одеси" знищили випадково

Міліція вилучила сервери одеської газети

"Репортери без кордонів" закликали Януковича публічно гарантувати свободу слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: