СБУ дали "зелене світло" на заочне розслідування щодо Плотницького

СБУ дали "зелене світло" на заочне розслідування щодо Плотницького

Справу проти Плотницького розслідуватимуть заочно / Фото: Getty Images

Головного бойовика Луганщини підозрюють у викраденні Савченко.

Печерський суд Києва дав дозвіл СБУ  розпочати заочне  розслідування проти ватажка так званої ЛНР Ігоря Плотницького.

Вказана ухвала суду датована 7 грудня. У клопотанні до суду слідчого ГУ СБУ в Києві та Київській області вказувалося, що Плотницький підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених частиною  3 статті 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення) частиною 2 статті 258 (терористична діяльність), частиною 3 статті 332 (незаконне переміщення осіб через кордон) Кримінального кодексу, повідомляють "Українські новини". 

Досудовим розслідуванням встановлено, що 17 червня 2014 за попередньою змовою з групою осіб, які входили до складу батальйону "Зоря" "ЛНР", Плотницький захопив як заручника старшого лейтенанта ЗСУ  Надію Савченко і утримував її в приміщенні Луганського обласного військового комісаріату. Після цього бойовики перевезли Савченко на територію РФ.

Печерський суд задовольнив клопотання СБУ  щодо проведення заочного досудового розслідування проти Плотницького.

Нагадаємо, 18 листопада ватажок так званої "ЛНР" Ігор Плотницький прибув на допит до суду російського Донецька у справі щодо незаконно ув'язненої льотчиці і нардепа Надії Савченко. Судове засідання проходило  у закритому режимі – відповідне рішення раніше прийняли судді. Попри це, захисники українки публікували у Twitter заяви Плотницького. 19 листопада адвокат Надії Савченко  Марк Фейгін повідомив, що його хочуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області. 8 липня стало відомо, що її утримують у воронезькому СІЗО в Росії.

У РФ її звинуватили у причетності до загибелі під Луганськом російських журналістів, які нелегально прибули на територію України, щоб у складі групи бойовиків висвітлювали їхні напади на українських військових. Крім того, льотчицю звинуватили у незаконному перетині кордону.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація