СБУ: дивізію СС "Галичина" у Львові рекламували законно

Голова Служби безпеки Валентин Наливайченко вважає, що ВО "Свобода" законно встановило рекламу "Галичини" на вулицях Львова.

Служба безпеки вважає правомірним розміщення у Львові сітілайтів із рекламою української дивізії СС "Галичина".

Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко. Він підкреслив, що розміщення такої реклами не порушує жодних міжнародних зобов'язань України.

Наливайченко повідомив, що реклама "Галичини" була замовлена ВО "Свобода", і львівська влада дала дозвіл на встановлення щитів ще наприкінці 2008 року.

"Тому СБУ ніяким чином не втручалася, оскільки там не було жодних порушень Україною своїх міжнародних зобов’язань, а резонанс тому, що російські журналісти неправдиво подали, що там (зображено). Там не було ніяких ні СС, ніяких інших закликів", - сказав Наливайченко.

Нагадаємо, позаминулого тижня на вулицях Львова з'явилися 20 рекламних сітілайтів із символікою дивізії "Галичина" та написом "Українська дивізія Галичина. Вони захищали Україну". 

Соціальну рекламу замовило львівське відділення ВО "Свобода", приурочивши її розміщення до 28 квітня - дня створення дивізії "Галичина". Дивізію, в той же час, звинувачують в тому, що під час Другої світової війни вона брала участь у бойових діях у складі СС.

За словами представників "Свободи", скандальна реклама з'явилася з ініціативи лідера об'єднання Олега Тягнибока і пропагує вищі духовні цінності. У "Свободі" відзначили, що дивізія "Галичина" воювала передусім проти більшовиків, а у складі німецьких військ була лише формально.

Розміщення реклами викликало бурхливу реакцію в Росії та Польщі. Зокрема, представники Польщі, яка звинувачує учасників "Галичини" у бойових діях проти своїх партизанів, пообіцяли розібратися з цією ситуацією. Зрештою. минулого тижня львівська влада вирішила демонтувати рекламу дивізії "Галичина".

ВО "Свобода", крім того, протягом останнього часу кілька разів закликало демонтувати радянські пам'ятники в Україні. Так, з вимогою знести всі радянські монументи на Харківщині виступило місцеве відділення організації.

Раніше "Свобода" вимагала знести пам'ятник радянському воїну-визволителю в Стрию Львівської області, проте влада цього міста відмовилася проводити демонтаж.

Читайте також:

Харківський офіс "Свободи" обшукала міліція

У Львові демонтували рекламу дивізії СС "Галичина"

Тягнибок вимагає знести всі радянські пам'ятники на Харківщині

Тягнибок вважає дивізію СС "Галичина" "найвищою духовною цінністю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: