СБУ допитує колишніх КДБшників і розсекречує таємні документи

Служба безпеки хоче з'ясувати обставини смерті командира УПА Романа Шухевича.

Служба безпеки України допитує колишніх співробітників КДБ СРСР щодо обставин вбивства головнокомандуючого Української повстанської армії Романа Шухевича.

Про це сьогодні заявив керівник СБУ Валентин Наливайченко.

"Вони допитуються з метою з’ясування обставин, в яких під час проведення військової операції 5 березня 1950 року у Львівській області загинув Шухевич, і обставин таємного поховання його тіла", - розповів він.

Наливайченко зазначив, що колишні співробітники КДБ допитуються, як свідки в рамках кримінальної справи щодо знищення документів, які стосуються долі Шухевича. Справу було відкрито восени 2008 року.

Керівник СБУ, крім того, пообіцяв, що до кінця року Служба безпеки розсекретить і оприлюднить усі архівні документи, які стосуються злочинів радянського тоталітарного режиму в період з 1917 до 1991року.

"Від 21 січня цього року Україна більше не зберігає і не охороняє секрети карально-репресивної системи Радянського Союзу", - сказав він.

За словами Наливайченка, "це означає, що СБУ як головний державний орган у сфері забезпечення охорони державної таємниці знімає радянський гриф таємності з усіх кримінальних справ, документів, секретного діловодства та інших документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями і Голодомором в Україні з 1917 по 1991 роки включно".

Наливайченко уточнив, що зараз в архівах СБУ налічується близько 800 тисяч справ з грифом "таємно" і "цілком таємно".

Водночас він поінформував, що паралельно з цим найближчим часом буде створено загальнонаціональний веб-портал, де будуть розміщені всі розсекречені справи.

Нагадаємо, восени минулого року Наливайченко заявляв, що необхідно організувати та провести суд над організаторами і виконавцями Голодомору 1932-33 років в Україні.

Перед цим Служба безпеки оприлюднила імена людей, причетних до Голодомору. 


Читайте також:

СБУ хоче судити винних у Голодоморі

Ющенко захистив Шухевича

РФ заблокувала резолюцію ООН по Голодомору

ВідеоСБУ розсекречує таємні документи

ВідеоСБУ розсекречує архіви КДБ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: