СБУ: Голодомор здійснили українці. Претензій до Росії немає

За словами Валентина Наливайченка, геноцид українців у 1932-33 роках організувала тодішня українська влада, українська компартія та каральні органи.

Глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що Голодомор в Україні здійснювався представниками української влади, української компартії і каральними органами, які існували у той час на території України.

"Що стосується третьої сторони - Росії або будь-якої іншої держави - ні про які претензії з нашого боку мови не йде", - відзначив глава СБУ, як повідомляє прес-служба відомства.

Наливайченко, коментуючи припущення, що підсумком розслідування кримінальної справи за фактом Голодомору можуть стати позови до Росії як правонаступниці СРСР, відповів: "Злочин був здійснений на території України, виконавці і організатори будуть офіційно встановлені слідчим шляхом, але з розсекречених документів відомо, що це представники української влади, української компартії і каральних органів, які існували у той час на території України. Тому ми самі розслідуємо їх злочини і передамо справу до українського суду".

На уточнююче питання, чи співпрацює СБУ з ФСБ і чи є складнощі у взаєминах двох спецслужб, Наливайченко сказав: "Можу сказати, що ми спільно працюємо за багатьма напрямами, на сьогодні СБУ і ФСБ - надійні партнери".

Зокрема, за словами глави СБУ, "у протидії контрабанді ми отримали вражаючі результати, про які СБУ доповіла президентові України. Думаю, ФСБ також доповіла президентові РФ. Завдяки спільній роботі нам удалося припинити діяльність величезних компаній з мільярдними оборотами, географія незаконних операцій яких тягнулася від Сахаліну до України. На сьогодні офіційний представник ФСБ працює в Києві, а представник СБУ - в Москві. Ми налагодили прямі контакти, щоб не діяти через політиків і газети, а оперативно і ефективно вирішувати виникаючі проблеми".

Нагадаємо, 22 травня СБУ після розслідування обставин трагедії спільно з Генпрокуратурою та Інститутом національної пам'яті, керуючись міжнародними конвенціями з прав людини, порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні 1932-1933 років.

Слідство з’ясувало, що протиправні дії більшовицького режиму були спрямовані на вбивство голодом українців як національної групи, повідомила СБУ. Вже відібрано свідчення очевидців, розсекречено таємні документи, наукові дослідження тощо.

СБУ готова пред'явити звинувачення в організації Голодомору 136 особам.

Читайте також:

Ющенко надасть жертвам Голодомору матеріальну допомогу

У школах ввели поглиблене вивчення Голодомору і ОУН-УПА

СБУ просить Росію допомогти розслідувати справу про Голодомор

У справі по Голодомору 136 потенційних обвинувачуваних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: