СБУ хоче посадити Богословську на 12 років

У закликах депутата поділити управління Севастополем між Росією та Україною СБУ бачить пряме порушення Конституції.

Служба безпеки України вимагає в Генпрокуратури порушити кримінальну справу проти народного депутата Інни Богословської за заклики до надання Севастополю статусу спільної українсько-російської території.

СБУ розцінює такі заяви як порушення територіальної цілісності України. Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає покарання до 12 років в’язниці.

Як повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, Служба безпеки завершила дослідчу перевірку і передала до Генпрокуратури матеріали щодо закликів народного депутата Інни Богословської.

Він додав, що перевірка проводилася у зв’язку з розміщенням в Криму біг-бордів Богословської із закликом: "Досить ділити Севастополь! Дамо місту статус українсько-російської території!". Українська народна партія звернулася до СБУ з проханням порушити кримінальну справу за фактом розміщення таких плакатів.

"Служба безпеки України завершила дослідчу перевірку з приводу розміщення в Криму близько 20 плакатів, так званих біг-бордів, на яких містилися антидержавницькі заклики. За наслідками дослідчої перевірки наші слідчі зробили два висновки. Перше, народний депутат України свідомо це робила. Друге, ті заклики, які вона замовляла і розміщувала, ...вона усвідомлювала, що вони будуть публічними і таким чином закликатимуть громадян України з тим, щоб незаконним способом поставити під сумнів територіальну цілісність нашої держави і порушити питання щодо того, щоб представники іншої держави здійснювали контроль і управління на території України", - сказав Наливайченко.

Глава СБУ підкреслив, що в діях народного депутата СБУ вбачає "пряме порушення Конституції". "Матеріали передані до Генеральної прокуратури України для ухвалення рішення щодо порушення кримінальної справи", - підкреслив він.

Більш того, за його словами, СБУ просить Генпрокуратуру саме спецслужбі доручити розслідування цієї кримінальної справи, оскільки розслідування справ за ст.110 Кримінального кодексу України підслідно СБУ. Ця стаття передбачає санкцію до 12 років позбавлення волі. "Ми готові розслідувати цю справу, навіть незважаючи на статус народного депутата. Більш того, терміну давності немає. Якщо статус зміниться, то ця громадянка України відповідатиме згідно із законодавством", - резюмував Наливайченко.

Читайте також:

Богословську вимагають посадити за заклики поділити Севастополь з Росією

Богословська вимагає поділити Севастополь між Україною та Росією

Богословська: треба зупинити повернення кримських татар на батьківщину

Богословська не дасть БЮТ і ПР працювати і натякає, що її за це не вб'ють

ВідеоСБУ хоче посадити Богословську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: