СБУ і ФСБ повернули російських контррозвідників у Севастополь

Україна і Росія підписали договір про поверення до українського півострова - місця базування Чорноморського флоту, співробітників контррозвідки Росії.

Служба безпеки України і Федеральна служба безпеки РФ 19 травня підписали протокол про повернення на Чорноморський флот російських контррозвідників.

Протокол був підписаний главами відомств Валерієм Хорошковським і Олександром Бортніковим. Згідно з досягнутими домовленостями, СБУ і ФСБ будуть спільно протидіяти діяльності, спрямованої як проти безпеки Чорноморського флоту РФ, так і проти безпеки Росії і України в цілому. Угода між спецслужбами набуває чинності з моменту підписання. Термін її дії складе п'ять років.

Про те, що в частини Чорноморського флоту РФ, дислокованого в Севастополі, повернуться співробітники ФСБ, стало відомо 12 травня. Як і передбачалося тоді, підписаний протокол передбачає узгодження кандидатур російських контррозвідників з українською стороною.

Співробітники ФСБ, які служили в Севастополі, залишили Україну в 2009 році. Тодішній керівник СБУ Валентин Наливайченко заявив, що функції з забезпечення безпеки Чорноморського флоту візьмуть на себе їхні українські колеги. Загалом із Севастополя виїхали 19 російських контррозвідників, перебування яких на ЧФ передбачалося угодою про базування флоту на території України від 2000 року.

Нагадаємо, 19 офіцерів ФСБ залишили територію України в грудні 2009 року. Це сталося після денонсації протоколу, підписаного між СБУ і ФСБ у 2000 році, що регулював перебування співробітників російської спецслужби на ЧФ РФ.

Пізніше Служба безпеки України заявила, що не буде проводити якихось спеціальних заходів щодо забезпечення безпеки об'єктів Чорноморського флоту Росії в Криму.

Читайте також:

У Крим повернуться російські спецслужби

СБУ відмовилась охороняти Чорноморський флот РФ

Російські спецслужби залишили Севастополь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: