СБУ і Генпрокуратура перевірять Тимошенко за вимогою Семенюк

Правоохоронці перевіряють дії прем'єра у сфері приватизації за позовом екс-голови Фонду держмайна Семенюк-Самсоненко.

Екс-голова Фонду державного майна Валентина Семенюк-Самсоненко попросила СБУ і Генпрокуратуру перевірити дії прем'єра Юлії Тимошенко. На переконання Семенюк, у них є ознаки злочину, передбачені статтею 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади чи службових повноважень).

У заяві до голови СБУ Валентина Наливайченка і генпрокурора Олександра Медведька екс-голова ФДМУ висловила думку, що дії Тимошенко в сфері приватизації та управління об'єктами держвласності "є незаконними і завдають суттєву шкоду державним інтересам."

Семенюк зазначила, що відповідно до 19-ї статті Конституції, органи державної влади, посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у рамках повноважень і в спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Однак останнім часом, звернула увагу вона, Тимошенко дала доручення на адресу Фонду держмайна, "які суперечать чинному законодавству".

Серед таких, за словами Семенюк, розпорядження від 19 червня цього року про прискорення продажу пакету акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" і від 8 липня щодо забезпечення проведення до 1 жовтня цього року конкурсу з продажу акцій ОПЗ.

Також до незаконних Семенюк віднесла розпорядження від 8 липня щодо забезпечення проведення до 1 грудня 2009 року продажу пакетів акцій обласних енергокомпаній.

Семенюк вказала, що ці розпорядження видані усупереч вимогам Конституції , законів про управління об’єктами держвласності і про приватизацію держмайна, указу президента від 6 березня 2008 року, яким введено в дію рішення Ради нацбезпеки та оборони від 15 лютого минулого року "Про забезпечення національних інтересів і нацбезпеки у сфері приватизації й концептуальні засади їх реалізації".

Екс-голова ФДМ зазначила, що її звернення 22 вересня цього року були підписані генпрокурором і головою СБУ. Вже розпочато перевірку викладених фактів.

Нагадаємо, у середу, 22 вересня, Окружний адміністративний суд Києва припинив проведення конкурсу з продажу Одеського припортового заводу.

17 вересня приватизацію ОПЗ зупинив президент Віктор Ющенко. Разом із тим, Юлія Тимошенко заявила, що приватизація підприємства буде проведена, незважаючи на заборону президента.

Нещодавно прем'єр заявила, що підприємство буде продане прозоро та у встановлені терміни, тобто, 29 вересня.

Читайте також:

Тимошенко: Приватизація ОПЗ відбудеться прозоро і у встановлені терміни

Ющенко знову зупинив приватизацію Одеського припортового

Ще один суд заборонив приватизувати ОПЗ

Тимошенко продасть ОПЗ попри заборону Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: