СБУ й Міноборони не вірять в можливість "силового сценарію"

Юрій Єхануров та Валентин Наливайченко впевнені, що в Україні не буде масових протестних акцій.

Міністр оборони Юрій Єхануров сумнівається, що сьогодні в Україні можливі масові виступи, навіть, не дивлячись на економічну кризу. "На мою думку, сьогодні ніхто не здатний вивести на вулицю якусь серйозну масу людей", - сказав Єхануров.

Він також виключив, що президент Віктор Ющенко може піти на силовий сценарій вирішення політичних конфліктів.

"Це не та людина, яка дозволить країні, що має претензію на демократію, остаточно себе дискредитувати", - відзначав міністр.

При цьому, Єхануров запевняє, що у разі проведення в Україні масових протестних акцій, армія дотримуватиметься чіткого й жорсткого нейтралітету.

Глава СБУ Валентин Наливайченко також не вірить у силовий сценарій. "Жодного силового сценарію в Україні не буде", - сказав він.

"Ще 2007 року, коли було дуже складно, президент заявив, що в Україні все відбуватиметься тільки демократичним шляхом. Ігри з делегітимізацією влади слід забути, бо Захід хоче бачити нас прогнозованими. Інакше проект "Україна" буде знищений. Назавжди. І в цьому я переконаний як юрист-міжнародник. І ще: доки я на цій посаді, служба робитиме тільки те, що продиктоване законом", - заявив глава СБУ.

Наливайченко нагадав, що надзвичайний стан у країні згідно із законом може ввести президент на 60 днів, і це рішення має бути підтримане парламентом. "Все інше - незаконно", - зазначив він.

Нагадаємо, глава МВС Юрій Луценко стверджує, що в Україні існують передумови для силового варіанту розвитку подій. Такими передумовами він вважає симбіоз економічної кризи, акцій протесту, погіршення криміногенної ситуації і реваншистських настроїв політиків.

Одним із ймовірних способів реалізації такого сценарію він назвав спеціальне рішення Ради національної безпеки та оборони про відсторонення від влади прем'єра і ключових міністрів із подальшим введенням прямого президентського правління.

Читайте також:

Луценко: Україні загрожують силовий сценарій і захоплення влади

Луценко: українцям не загрожує хвиля вуличної злочинності

Ющенко вважає, що на нього тиснуть імпічментом

США не вважають Україну полем бою між Росією і Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: