Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ ідентифікувала зрадника, який катував Параламова в окупованому Криму

Теперішній працівник ФСБ раніше служив в українській спецслужбі.

До катувань жителів Криму в ФСБ причетні колишні співробітники української спецслужби, котрі перейшли на бік окупанта. Прокуратура Криму, яка зараз працює в Києві, оголосила підозру колишньому працівнику кримського СБУ Андрію Сушку через його участь у жорстокому катуванні Рената Параламова, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мешканця кримського селища Нижньогірське в середині вересня забрали з дому після обшуку, після чого цілу добу про нього було нічого не відомо. Родичі та активісти шукали його по всіх відділках, але скрізь їм казали, що Параламова вже відпустили, а де він перебуває – їм невідомо. Лише наступного дня чоловіка зі слідами катувань знайшли на автостанції у Сімферополі. Він був у шоковому стані та спочатку навіть не міг говорити.

ВідеоПараламов розповів про колишнього СБівця, який був серед його катувальників у ФСБ

Найчастіше під час знущань у кримця був мішок на голові, проте час від часу його знімали і він зміг описати своїх катів. Одним із них виявився перебіжчик із СБУ Андрій Сушко, який тепер служить у ФСБ. За описом другого та жінки-лікаря у прокуратурі склали фотороботи, а також відкрили кримінальне провадження.

Про те, що тоді сталося, Параламов розповідає в Києві, куди переїхав разом із сім'єю після пережитих катувань. Кримець твердить, що бити у ФСБ його почали, коли він зажадав адвоката, а також попередили: або кримець казатиме, що вони хочуть, або його скалічать. "Або я втрачаю здоров’я та роблю, як вони кажуть, або лишаюся зі своїм здоров’ям, і роблю, як вони кажуть", - розповів про поставлені межі вибору Параламов.

Фотогалерея Поліція відпустила більшість затриманих учасників одиночних пікетів проти репресій у Криму (23 фото)

Затриманого зв'язували і били, катували електрострумом, кілька разів він непритомнів, а потім дійшло до того, що у чоловіка віднялась ліва частина тіла. Тоді до катів приєдналась жінка-лікар, яка оглянула кримця і заявила, що він симулює, після чого знущання продовжились. "Я припинив кричати і почав молитися. Мене підняли знову і сказали, що будемо тебе ґвалтувати. Один із них сказав, що будемо робити це трубою, і тобі мало не здаватиметься. І якщо не вистачить, то і дружину приведемо, і до родичів підемо", - каже постраждалий від окупантів.

У такий спосіб Параламова змусили підписати протоколи та записати на відео псевдозізнання, в яких він обмовляв себе та інших – зізнавався у зберіганні вибухівки, в участі у діяльності організації "Хізб-ут-Тахрір", яка в Росії вважається терористичною. Опісля кримця відвезли до лісосмуги, де він нібито ховав зброю, увімкнули відеокамеру і змусили його вказати на місце схованки, яке самі ж йому і показали. "Сказали: пройдеш три пашні, в лісосмугу, там праворуч камінь білий, от на нього вкажеш. Я вказав, вони викопали, там виявилося 15 патронів", - розповів Параламов.

Правозахисники констатують, що катування є поширеною практикою ФСБ в "розкритті" резонансних злочинів, єдиним способом протидії котрій є широкий розголос. Тому своїм життям Параламов завдячує активістам, які кинулись на його пошуки – саме це допомогло йому уникнути долі тих кримців, які безслідно зникли після подібних "допитів".

Кореспондент ТСН Марія Васильєва 

Залиште свій коментар

Вибір редакції