СБУ: іноземці намагаються захопити 20 українських облгазів

За даними СБУ, іноземні посередники планують забирати собі прибутки цих підприємств, залишаючи державі їхні борги.

Служба безпеки України заявляє про спроби іноземних посередників приватизувати 20 підприємств з газопостачання й газифікації (облгази і міськгази) в Україні.

Про це журналістам повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

"Учора СБУ направила листа прем'єр-міністрові України про те, як іноземні посередники намагаються приватизувати, намагаються діяти всупереч економічним інтересам України в облгазах. Це два десятки облгазів, які конкретно перераховані", - сказав він.

На його думку, Кабмін має захистити інтереси держави й громадян, які споживають газ.

При цьому Наливайченко зазначив, що оплата за газ здійснюється, але через ті структури, які напіврейдерським шляхом присутні в облгазах.

Він підкреслив, що проплати залишаються в цих структурах, а борги облгазів - у державі. СБУ вважає злочинною таку схему й має намір сприяти уряду для її ліквідації.

Як повідомлялося, 11 січня співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ заявив, що компанія придбала контрольні пакети ряду облгазів, що дало змогу їй сконцентрувати близько 75% ринку поставки природного газу кінцевим споживачам.

Раніше про контроль RosUkrEnergo над облгазами неодноразово писали українські ЗМІ.

Здебільшого їхні висновки ґрунтувалися на змінах складів акціонерів облгазів і входження в спостережні ради підприємств з газопостачання представників компанії "УкрГаз-Енерго", 50% яке належить RUE.

Зокрема, мова йшла про компанії "Закарпатгаз" "Волиньгаз", "Львівгаз", "Чернівцігаз", "Івано-Франківськгаз", "Луганськгаз", "Черкасигаз", "Київоблгаз", "Дніпропетровськгаз", "Житомиргаз", "Миколаївгаз", "Хмельницькгаз", "Рівнегаз", "Тернопільміськгаз", "Вінницягаз".

Наприкінці січня Фірташ спростував свою заяву, повідомивши, що RosUkrEnergo належать опціони на придбання деяких облгазів, а в середині квітня АМКУ повідомив, що не встановив факт контролю компанії над облгазами.

Читайте також:

Суд визнав законним розмитнення "Нафтогазом" газу Фірташа

Росії не вигідно штрафувати Україну за газ

Європа змінює умови купівлі російського газу

Ющенко переконаний, що газові домовленості з Росією треба переглянути

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: