Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ назвала остаточну кількість жертв Голодомору в Україні

Апеляційний суд Києва визначив остаточну кількість жертв Голодомору в Україні у 1932-33 роках.

Остаточну кількість людських втрат України від Голодомору 1932-1933 років складає 10 млн 63 тис. осіб, повідомив голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

Він зазначив, що такі висновки зробив Апеляційний суд Києва, вивчивши матеріали кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках.

Згідно з оприлюдненими Наливайченком матеріалами, з цих втрат 3 млн 941 тис. людей померли безпосередньо від голоду і 6 млн 122 тис. - складають ненароджені.

За словами Наливайченка, Апеляційний суд також встановив, що метою злочинних дій комуністичної верхівки СРСР на чолі з Йосипом Сталіним із здійснення штучного голоду в Україні було придушення національно-визвольного руху в Україні і недопущення побудови і утвердження незалежної української держави в 1932-1933 роках.

Наливайченко також зазначив, що згідно з чинним міжнародним і національним законодавством суд засудив керівників більшовицького режиму за злочин проти людяності, яке відповідно до Конвенції ООН від 26 листопада 1968 року не має терміну давності.

"Таким чином, рішенням компетентного суду наша країна виконала свої міжнародні зобов'язання вживати заходів щодо попередження геноциду і карати за його здійснення", - зазначив Наливайченко.

За його словами, в цій справі немає ніякої політики, і воно жодним чином не погіршить російсько-українські відносини. "Компетенція суду і рішення українського суду є абсолютно національним", - сказав голова СБУ.

Він підкреслив, що суд керується, зокрема, міжнародними конвенціями ООН, країнами якої є і Україна, і Росія.

"Ніяких підстав ні політичних, ні міжнародно-правових говорити про третій країні (Росії) у даній справі як не було, так і немає", - акцентував увагу Наливайченко.

При цьому він додав, що в матеріалах цієї кримінальної справи міститься інформація про те, що злочини відбувалися і на території Російської Федерації, де компактно проживали українці, і у випадку зацікавленості російської сторони Україна може передати ці матеріали.

"Ми офіційно підтверджуємо готовність СБУ допомогти прокуратурі Російської Федерації у можливому розслідуванні злочинів і на території Росії", - заявив голова СБУ.

Нагадаємо, рішення Апеляційного суду відкриває можливість отримати грошові компенсації для тих, хто пережив Голодомор і постраждав від нього.

Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні в 1932-33 роках.

Кримінальну справу за фактом вчинення Голодомору-геноциду суд розглянув у середу, 13 січня, повідомила прес-служба СБУ.

Суд констатував, що Йосип Сталін (Джугашвілі), В'ячеслав Молотов (Скрябін), Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар та Мендель Хатаєвич вчинили злочин геноциду, передбачений карним кодексом України.

 

Читайте також:

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Ющенко закликав створити Міжнародний трибунал над злочинами комунізму

Постраждалі від Голодомору зможуть вимагати компенсації від іноземних країн

 

Відео СБУ назвала кількість жертв Голодомору в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції