СБУ не підозрює академіка НАН у шпигунстві

Дата публікації
Перегляди
1773
Поділитись:
WhatsApp
Viber
СБУ не підозрює академіка НАН у шпигунстві

СБУ не підозрює українського вченого у передачі інформації США

Служба безпеки попередила витік інформації за кордон, відтепер дії та мотиви академіка розбиратиме Академія наук в рамках службової перевірки.

Директора Інституту сорбції та проблем екології НАН України Володимира Стрєлка не підозрюють у шпигунській діяльності.

Про це заявив голова СБУ Ігор Калінін.

"У нас немає підстав підозрювати ні Стрєлка, ні співробітників Інституту сорбції та проблем ендоекології в проведенні будь-якої шпигунської діяльності. Ми просто перевіряли інформацію", - сказав він.

"Ситуація була наступна: учений, академік, керівник інституту по приватній програмі, перебуваючи у відпустці, з родиною виїжджає на територію США. Після цього він просить свого заступника надіслати електронною поштою дослідження, які проводив інститут протягом кількох років за рахунок бюджету України, тобто, за наші з вами гроші. Як на це слід було реагувати Службі безпеки?" - запитав Калінін.

За його словами, СБУ зробила все, щоб інформація не пішла за межі України.

Калінін додав, що НАН також проводить перевірку діяльності керівництва інституту.

"СБУ свою роботу зробила - витік інформації не допущений. Що з цією інформацією планував робити Стрєлко - це вже буде з'ясовувати в рамках службової перевірки Академія наук. Тим більше, Стрєлко вже повернувся в Україну", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що академіка Володимира Стрєлка запідозрили в тому, що він передавав США секретні дані наукових досліджень.

Як розповів журналістом сам Стрєлко, під час його відрядження в США "завдяки" сприянню недоброзичливців в інститут нагрянули співробітники СБУ і вилучили робочий комп'ютер. Він стверджує, що це була просто робоча переписка, завдяки якій він тримав зв'язок із колегами.

Однак в СБУ кажуть, що питання до співробітників інституту дуже серйозні. Адже через інтернет передавалися кількарічних досліджень, які містять дані про ядерну безпеку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1773
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація