Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ оприлюднила дані про понад 200 "вагнерівців", які воювали в Сирії

Спецслужбовці також розповіли про вісьмох загиблих бойовиків "Вагнера".

Служба безпеки опублікувала інформацію про 206 найманців російської приватної армії "Вагнера", які воювали в Сирії, і вісьмох загиблих внаслідок боїв. 

Дані оприлюднено на сайті СБУ. 

Служба безпеки давно займається збиранням інформації про російських найманців, які беруть участь у бойових діях як в Сирії на боці диктатора Башара Асада, так і на Донбасі на боці РФ та підтримуваних нею бойовиків. 

"Тому СБУ оприлюднює персоналії ще 206 позаштатних співробітників російської військової розвідки зі складу ПВК "Вагнера", що раніше були ідентифіковані Службою як учасники лютневих подій у Сирії, у тому числі дані на 8 найманців, які загинули або померли від поранень", - йдеться у повідомленні. 

Серед загиблих Важов А.Ю., 01.10.1984, громадянин РФ, Вислобоков В.О., 14.04.1975, громадянин РФ, Короленко О.А., 22.07.1974, громадянин України, 2014 року прийняв російське громадянство, Лу В.В., 24.09.1982, громадянин РФ, Оганесян Р.Г., 16.02.1976, громадянин України, Поротников С.Є., 04.12.1961, громадянин РФ, Рассохін І.Б., 12.08.1978, громадянин РФ, Сємушин С.О., 26.06.1986, громадянин РФ.

Зазначається, що більшість з них брали участь й у війні на Донбасі. Усі восьмеро загинули 7 лютого 2018 року у Сирії. 

Серед 206 "вагнерівців", дані про яких вдалося здобути СБУ, більшість - громадяни Росії, проте велика кількість й громадян України. Також серед російських бойовиків білоруси, казахи, узбеки тощо. Список бійців "Вагнера" опублікований на сайті Служби безпеки.

Нагадаємо, 7 лютого під Дейр-ез-Зором "вагнерівців" обстріляли коаліційні війська на чолі зі США, бо ті вирішили "подратувати" американців. Джерела у Пентагоні говорять про близько 100 убитих. 

Reuters із посиланням на свої джерела також називає цю цифру і додає, що поранених – ще 200. Їх відвезли лікувати й помирати в госпіталі в Сирії та Росії. Після цього найбільшого розгрому "групи Вагнера" за роки перебування в Сирії нині вирішують, що взагалі з ними робити й чи потрібно розформовувати. У РФ їх офіційно вважають найманцями і їм світить кримінальна відповідальність та 15 років в'язниці. Проте чимало фактів вказують, що вони діють під керівництвом Кремля.

Залиште свій коментар

Вибір редакції