СБУ оприлюднила імена та фото "вагнерівців", які могли убити російських журналістів у Африці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість з них брали участь у терористичній діяльності на Сході України і в Сирії.

СБУ встановила 10 найманців ПВК "Вагнера", які можуть бути причетні до убивства трьох російських журналів в Центральноафриканській республіці.

Про це повідомив прес-центр Служби безпеки у відповідь на заяву президента Росії Володимира Путіна, що журналістів убили "якісь місцеві угруповання".

Так, за даними СБУ, найманці ПВК "Вагнера" були спрямовані до ЦАР керівництвом Головного управління генштабу збройних сил РФ ще на початку 2018 року.

"Структурою прикриття терористів є комерційна фірма, афілійована з усе тим же "кухарем", а за сумісництвом російським бізнесменом Євгеном Пригожином – ТОВ "М-Фінанс". При цьому, доставка в Африку частини найманців здійснювалася безпосередньо приватним літаком Пригожина"¸- йдеться в повідомленні.

"вагенрівців", які могли убити російських журналістів в ЦАР_1
СБУ

Як повідомляється, "служба безпеки ТОВ "М-Фінанс" в ЦАР інструктує підготовку членів місцевих воєнізованих формувань та забезпечує таємне вивезення алмазів до Росії".

Спецслужбовці встановили 37 громадян РФ, яких керівництво військової розвідки РФ залучало на ротаційній основі до виконання службових завдань в ЦАР у складі "М-Фінанс". Серед них ідентифікували особи 10 найманців, які були у ЦАР в день вбивства російських журналістів.

"Більшість з цих осіб брали учать у терористичній діяльності на Сході України і в Сирії, за що були відзначені державними нагородами РФ", - йдеться в повідомленні.

Йдеться про:

  • Залічева О.Б., 04.11.1984, м. Санкт-Петербург, особистий номер М-0197,
  • Грузденка Р.В., 27.12.1976, м. Санкт-Петербург, М-3207;
  • Юдова С.М., 28.11.1968, м. Санкт-Петербург, М-5662;
  • Фарафонова О.Є., 25.10.1975, м. Санкт-Петербург, М-5654;
  • Кіракосяна А.О., 14.05.1976, м. Санкт-Петербург, М-0613;
  • Сотова О.О., 02.06.1976, м. Санкт-Петербург, М-5661;
  • Бубнова Г.А., 08.12.1971, м. Санкт-Петербург, М-5655   
  • Вільдяєва В.В., 15.08.1977, м. Улан-Уде, М-1000;
  • Мінібаєва І.Р., 07.08.1988, Белгородська область, М-1005;
  • Завадського С.Ю., 08.11.1975, республіка Башкортостан, М-1313.
"вагенрівців", які могли убити російських журналістів в ЦАР_3
СБУ
"вагенрівців", які могли убити російських журналістів в ЦАР_2
СБУ

"Після отримання спецслужбами РФ інформації про виїзд російських журналістів до ЦАР, керівник "служби безпеки ТОВ "М-Фінанс" Захаров В.М. отримав категоричний наказ вжити вичерпних заходів для недопущення витоку інформації про присутність російських терористів у цій африканській країні", - йдеться в повідомленні.

У СБУ наголосили, що їхні матеріали можуть стати "ключем" для встановлення і затримання конкретних виконавців убивства журналістів "найближчим часом".

Нагадаємо, 30 липня у Центральноафриканській Республіці вбили трьох російських журналістів: Олександра Расторгуєва, Орхана Джемаля і Кирила Радченка. За заявами місцевої влади, вони були пограбовані і вбиті місцевими бандитами. Однак родичі і колеги загиблих у версію пограбування не вірять, вважаючи, що вбивство журналістів було сплановано й пов'язане з підготовкою фільму про видобуток корисних копалин в ЦАР структурами бізнесмена Євгена Пригожина. 

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Залиште свій коментар

Вибір редакції