СБУ оприлюднила нові дані про радянських військовополонених

СБУ виклала у відкритий доступ дані про радянських військовополонених.

Служба безпеки України розсекретила відомості про місця поховань у Німеччині десятків тисяч радянських солдат.

Як повідомляє прес-група Управління СБУ в Херсонській області, в інформаційно-довідковому залі УСБУ в Херсонській області представлена оновлена база даних відкритого електронного архіву розсекречених документів СБУ.

Зокрема, в рамках багаторічного співробітництва німецьке об'єднання "Саксонські меморіали" передало СБУ бази даних "Захоронення радянських громадян у Саксонії" та "Радянські військовополонені". Громадська організація "Саксонські меморіали" багато років проводить роботу зі встановлення доль людей, які брали участь у Другій світові війні як з боку Німеччини, так і СРСР.

На підставі архівних матеріалів активісти об'єднання розробили базу даних, яка дасть можливість встановити долю багатьох українців, у тому числі тих, кого до сьогодні вважали зниклими безвісти.

Також в базі даних є відомості щодо 60 тисяч радянських військовополонених, які утримувались та поховані в німецькому таборі "Цайтхайн".

Як повідомлялось, українська сторона, зі свого боку, встановлює дані щодо німецьких солдат, які загинули під час Другої світової війни на території України для того, щоб їхні родичі також володіли інформацією, де, як і за яких обставин загинули їхні близькі і де вони поховані.

Завдяки співпраці з німецькою стороною з вересня 2004 року Україні вже було передано документальні дані про 22 тисячі 255 радянських військовополонених.

Читайте також:

Німеччина передала СБУ дані про 60 тисяч військовополонених українців

Фотохроніка початку Другої світової війни

У Львові заборонили термін "Велика Вітчизняна війна"

Розвідка розсекретила зведення НКВС за 1941 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: