СБУ оприлюднила новий список організаторів Голодомору

Загалом до організації великого голоду 1932-33 років в Україні були причетні 136 людей.

За результатами дослідження архівних фондів і вивчення документів Галузевого державного архіву Служби безпеки, які стосуються Голодомору 1932–1933 років в Україні, у виконання указу президента про розсекречення, оприлюднення і вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями і голодоморами в Україні підготовлений оновлений список причетних до організації і проведення Голодомору.

Як повідомляє прес-центр СБУ, встановлені прізвища 136 людей, які приймали рішення, що стали причиною загибелі мільйонів людей. Всього до переліку внесено 19 керівників ВКП(б) і вищестоящих органів радянської влади, ОДПУ і ДПУ УРСР, 8 керівників ДПУ обласного і районного рівнів, 33 начальники таємно-політичних, економічних і оперативних відділів і їх заступників, 59 районних уповноважених, оперативні уповноважені і їх помічники, 17 прокурорів і їх заступники.

З повним списком можна ознайомитися тут.

"Виявлені і розсекречені документи про Голодомор 1932-1933 років в Україні віднині стали загальнодоступними. Вони повинні допомогти встановити конкретних винуватців геноциду українського народу", - відзначили в прес-центрі СБУ.

За словами глави СБУ Валентина Наливайченка, виголошення справедливого вироку українським правосуддям і світовою громадськістю необхідне, враховуючи моральний обов'язок перед жертвами Голодомору. Він переконаний, що це свідчитиме про невідворотність покарання за злочини проти людства, про подолання в Україні важкої спадщини тоталітарного минулого.

Наливайченко також підкреслив, що засудження злочинних дій тоталітарного режиму сприятиме затвердженню завоювань демократичного і Визвольного руху багатьох поколінь українців, відновленню історичної справедливості, розвитку цивільної свідомості.

Читайте також:

СБУ розсекретила усі архіви і пропонує Росії зробити те ж саме

Шеф СБУ хоче прибрати сепаратистів з України

У Севастополі представили фальшиві фотографії Голодомору

Росія доводить, що Голодомор не був геноцидом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: