СБУ оприлюднила особи замовників підпалу храмів УПЦ МП у Запоріжжі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Викриті зловмисники також є причетними до інших підпалів.

Очільник Служби безпеки України Василь Грицак назвав прізвища замовників підпалу храмів УПЦ МП в Запоріжжі.

Про це він заявив під час брифінгу.

"Одним із замовників цього злочину є колишній головний редактор одного з запорізьких інтернет-видань Артем Тимченко, який 2014 року виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де переховується від правоохоронних органів та, за нашими даними, тісно співпрацює з "МДБ ДНР", - розповів він.

За словами Грицака, іншим замовником є колишній мешканець Запоріжжя, член незаконних збройних формувань терористичної організації "ДНР" на прізвисько "Сармат" - Андрій Кузьменко.

"Обидва перебувають у загальнодержавному розшуку за підозрою вчинення кримінальних правопорушень. Встановлено і задокументовано причетність указаних осіб до організації ще двох спроб підпалу культових споруд УПЦ МП, які мали місце у Запоріжжі 6 та 11 лютого", - додав очільник СБУ та оприлюднив розмову між замовниками підпалу храму Запорізької єпархії УПЦ МП Тимченком і Кузьменком щодо пересилання грошей організатору у м. Запоріжжя.

Окрім цього Грицак розповів, що зловмисники мали намалювати нацистську свастику або залишити інші написи.

Нагадаємо, 16 лютого у Запоріжжі троє осіб намагалися підпалити храм Іонна Богослова, що належить Московському патріархату. Двоє чоловіків – мешканці Запоріжжя та одного з сіл області – та одна жінка перелізли через огорожу церкви. Один з чоловіків намагався підпалити будівлю за допомогою займистої речовини та саморобного смолоскипа, але в нього нічого не вийшло. Палії спробували втекти, але їх затримали.

Залиште свій коментар

Вибір редакції