Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ отримала нові докази організації спецслужбами РФ кібератак на об’єкти інфраструктури України

Встановлено, що ці комп'ютерні віруси є оновленими версіями бекдору "Industoyer".

Служба безпеки України отримала чергові докази ведення агресивних дій російських спецслужб проти України в кіберпросторі з використанням підконтрольного хакерського угруповання відповідального за проведення протягом 2015-2017 років кібератак на об’єкти критичної інфраструктури України відомих як "BlackEnergy" та "NotPetya".

Про це йдеться на сайті СБУ.

Фахівці спецслужби зафіксували нову цілеспрямовану атаку на інформаційно-телекомунікаційні системи державних органів України. Хакери використали нові зразки шкідливого програмного забезпечення, функціональні можливості якого передбачають віддалене адміністрування процесів операційної системи та копіювання файлів, стеження за діями користувачів, перехоплення паролів. За результатами розслідування проведеного фахівцями СБУ у взаємодії з відомою антивірусною компанією встановлено, що ці комп'ютерні віруси є оновленими версіями бекдору "Industoyer". Вони мають низку схожих характерних ознак, зокрема використовують подібні фрагменти програмного коду, процедури розгортання, використання обчислювальних можливостей заражених систем тощо.

Крім того зафіксовано використання окремих інструментів, що належать цьому хакерському угрупованню, які були виявлені під час розслідування попередніх кібератак. Ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки СБ України встановлені об'єкти вказаної кібератаки, надано допомогу в локалізації її наслідків та мінімізації кіберзагроз ІТ-інфраструктурам органів державної влади.  

ВідеоРосіяни - не хакери, а комп'ютерники: Москва виправдовується за висланих із Нідерландів розвідників

Росіяни - не хакери, а комп'ютерники: Москва виправдовується за висланих із Нідерландів розвідників ГРУ. Очільник російського МЗС Сергій Лавров переконує, що четверо росіян із дипломатичними паспортами під час, цитую:  "рутинної" поїздки, мали тестувати інформаційні системи російського посольства та захистити їх від кібератак.

Росіяни - не хакери, а комп'ютерники: Москва виправдовується за висланих із Нідерландів розвідників

Своєю чергою Нідерланди повідомили, що ще весною вислали чотирьох російських шпигунів у зв'язку із запланованою кібератакою на базовану в Гаазі Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), якій влада країни запобігла. Росіяни також планували кібератаку у Швейцарії на лабораторію ОЗХЗ та мали намір отримати доступ до матеріалів розслідування щодо збиття у 2014 році над Донбасом літака рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній", заявили в уряді Нідерландів. Канада також повідомила про кібернапад російських хакерів на базовані в Монреалі Всесвітнє антидопінгове агентство та Національний центр з етики в спорті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції