СБУ оцінила втрати України від Голодомору у 10 млн людей

До Нового року матеріали справи про геноцид українського народу буде передано у Генпрокуратуру.

Служба безпеки України має намір передати в Генеральну прокуратуру матеріали з кримінальної справи за фактом здійснення геноциду українського народу в 1932-1933 роках до 2010 року. За оцінками СБУ, жертвами Голодомору стали понад 10 млн людей у 18 регіонах України.

Як повідомляє прес-служба президента Віктора Ющенка, у вівторок глава держави провів міжвідомчу нараду про стан розслідування справи про Голодомор 1932-33 років.

Під час наради заступник голови СБУ Микола Герасименко доповів президенту, що слідчими встановлено механізм здійснення геноциду проти українського народу.

Мова йде про ізоляцію населення збройними загонами й міліцією, занесення районів й окремих населених пунктів на так називані "чорні дошки", про повне вилучення майна, одягу, продуктів харчування, про заборону торгівлі, постійне проведення обшуків і репресії.

"Микола Герасименко повідомив, що справа фактично розслідувана й матеріали протягом тижня будуть передані в Генеральну прокуратуру", - сказано в повідомленні.

Заступник голови СБУ також підкреслив, що матеріали, з якими він ознайомився в порядку контролю, підтверджують факт геноциду. "Спираючись на матеріали, з якими ознайомився в порядку контролю, він (Герасименко) підтвердив, що факт геноциду дійсно був", - сказано в повідомленні.

Виконуючий обов'язки голови Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський також зазначив, що основний удар голод наніс у січні-травні 1933 року, а політичним каталізатором розгорнутих репресій проти селян стала промова лідера СРСР Йосипа Сталіна від 1 січня 1933 року.

Під час розслідування знайдені й розсекречені більше 3,5 тисяч документів, зокрема підписані Сталіним, у яких є прямі вказівки на здійснення геноциду.

Крім того, виявлено більше 13,6 тисяч населених пунктів у 18 регіонах, жителі яких постраждали від Голодомору, з них близько 12 тисяч сіл. Виявлено також близько 1,847 млн людей-жертв Голодомору, з них приблизно половина включена в Національну книгу пам'яті. Загальні кумулятивні втрати населення України внаслідок Голодомору становили 10,063 млн людей.

Усього в Україні встановлено більше 3,5 тисяч місць масових поховань жертв Голодомору, з них додатково виявлено під час розслідування 857 таких місць.

Нагадаємо, більше половини українців не вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

За даними експрес-опитування, проведеного Інститутом Горшеніна, 66,3% респондентів дотримуються думки, що Україна в 1932-1933 роках була лише частиною "голодних територій СРСР".

Близько третини опитаних (32,2%) вважають, що Голодомор був геноцидом українського народу, а 1,5% громадян України відповіли, що ніякого Голодомору взагалі не було.

Читайте також:

Держревізор: на меморіалі жертвам голодоморів "відмили" мільйони гривень

ПАРЄ не визнала Голодомор геноцидом українців

Ющенко: в Україні відбудеться суд над Компартією

Замість метро в Києві добудують пам'ятник жертвам Голодоморів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: