Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ: ОУН не знищувала євреїв у Львові

Служба безпеки розсекретила документи часів Другої світової війни.

НА ВІДЕО: Хто й навіщо фабрикував докази участі Нахтігаль у розстрілах євреїв?

Служба безпеки України розсекретила документи, які вказують на непричетність Організації українських націоналістів до акції проти євреїв у Львові в липні 1941 року.

У середу в Києві на чергових громадських історичних слухання представник Галузевого державного архіву СБУ (ГДА СБУ), кандидат історичних наук Олександр Іщук продемонстрував нещодавно розсекречені унікальні документи, які дають об’єктивне підґрунтя для руйнування міфів щодо причетності ОУН до насильницьких акцій проти цивільного населення Львова у липні 1941 року.

Зокрема, Іщук зауважив, що в СБУ зберігся архівний документ під назвою "До книги фактів". Він охоплює події з 22 червня до вересня 1941 року. За словами науковця, документ дивом зберігся у підбірці архівних матеріалів ОУН, які були вилучені співробітниками органів держбезпеки УРСР у вбитих і заарештованих підпільників.

Іщук зазначив, що в документі вказано наступне: 4-7 липня 1941 року представники відділів гестапо, які прибули до Львова у великій кількості, звернулися до українських кіл із закликом влаштувати погром євреїв. "Керівні чинники ОУН, довідавшись про це, подали до відома членам, що це є німецька провокація, щоб скомпрометувати українців погромами", - йдеться у документі.

А тому, зауважив історик, другий Великий збір ОУН висловився рішуче проти будь яких погромів, засуджуючи такі тенденції, як намагання окупантів відвернути увагу народних мас від корінних проблем визвольної боротьби.

"Таким чином, документи ГДА СБУ підтверджують те, що учасники ОУН намагалися уникнути участи в акціях проти єврейського населення у Львові, і ніяких офіційних розпоряджень щодо його винищення чи проведення погромів не було", - наголосив Іщук.

При цьому він зауважив, що у жодній із кримінальних справ щодо членів ОУН-УПА, які зберігаються в СБУ, немає будь-яких згадок про знищення мирного населення, хоча радянські слідчі органи повинні були б у першу чергу з’ясувати саме такі злочини підсудних.

Завдяки розсекреченню вказаних документів відтепер дослідники можуть вивчати документи, які підтверджують, що керівництво ОУН відмовилося брати участь в акціях проти євреїв у липні 1941 року у Львові, йшлося у ході слухань.

ВідеоСБУ довела: ОУН не розстрілювала євреїв

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції