СБУ перевірить банківські рахунки голови Вищого адміністративного суду

Перевірка рахунків Пасенюка, імовірно, пройде в рамках оперативної справи, порушеної на підставі свідчень Ігоря Зварича.

Служба безпеки України надіслала до Національного банку України лист про необхідність перевірки всіх банківських рахунків і депозитних скриньок, відкритих в українських фінансових установах на ім`я голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка.

Про це пише тижневик "Дзеркало тижня", посилаючись на свої джерела.

Перевірка рахунків Пасенюка, імовірно, пройде в рамках оперативної справи, порушеної на підставі свідчень екс-голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича.

Окрім голови Вищого адмінсуду, в оперативній справі фігурує екс-заступник глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин, голови Івано-Франківського і Львівського окружних адміністративних судів, а також інших окружних і апеляційних судів України, суддя Львівського апеляційного адміністративного суду В’ячеслав Любашевський.

Крім того, Зварич повідомив слідству, що за призначення співробітників у Львівському апеляційному адміністративному суді тільки своєму керівництву він передавав суму, еквівалентну 150 тис. дол., інформує джерело видання.

У свою чергу, Пасенюк заявив, що звинувачення керівництва ВАСУ в причетності до корупції є спробою тиску на судову систему напередодні президентських виборів.

"Повідомлення щодо розслідування справи екс-судді Зварича, поширене засобами масової інформації - а саме: згадка про мою причетність до справи, - не є об`єктивним, і розглядається мною як чергова спроба підірвати довіру до системи адміністративних судів напередодні президентських виборів, оскільки саме до компетенції адмінсудів входить розв’язання виборчих спорів", - упевнений Пасенюк.

При цьому, на думку судді, направлену проти нього інформаційну кампанію в ЗМІ замовила одна з українських політичних сил, яка має вплив на Генпрокуратуру.

Крім того, Пасенюк нагадав, що розголошення обставин справи Зварича є порушенням презумпції невинності і таємниці слідства.

"Із законодавчої і моральної точок зору просочування інформації до остаточного завершення розслідування кримінальної справи неприпустиме. Це суперечить принципам презумпції невинності і таємниці слідства, і може не тільки негативно позначитися на репутації непричетних до справи осіб, але й вплинути на об`єктивність і неупередженість самого розслідування", - заявив суддя.

Читайте також:

Суддя-хабарник Зварич може опинитися у психлікарні

Екс-суддя Зварич вимагає порушити справи проти заступників генпрокурора

Суддя-хабарник Зварич: мої права порушуються на очах усієї України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: