Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ підозрює "Мотор Січ" у підготовці диверсії та допомозі Росії у підривній діяльності проти України

СБУ підозрює "Мотор Січ" у підготовці диверсії та допомозі Росії у підривній діяльності проти України

За даними спецслужби, підприємство постачало продукцію Росії.

Підприємство "Мотор Січ" фігурує у справі про можливу підготовку до диверсії та надання допомоги Росії у підривній діяльності проти України.

Про це повідомляє Служба безпеки України у відповідь на запит Радіо Свобода.

У спецслужбі зазначили, що досудове розслідування здійснюється у у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених частинами 1 статті 14 статті ("Підготовка до злочину"), статті 113 ("Диверсія") та частини 1 статті 111 ("Державна зрада") Кримінального кодексу України. 

Справа стосується постачання підприємством продукції  військового призначення та подвійного використання представникам Росії. У спецслужбі вважають, що таким чином працівники "Мотор Січі" могли надавати допомогу Росії у проведенні підривної діяльності проти України.

Підготовку до диверсії у СБУ окреслюють як дії, спрямовані на зруйнування акціонерного товариства "Мотор Січ" як об’єкта, який має важливе народногосподарське та оборонне значення.

Інших деталей СБУ не повідомляє, посилаючись на норми Кримінально-процесуального кодексу щодо недопустимості розголошення даних оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування.

Раніше журналісти повідомляли, що українське авіаційне підприємство "Мотор Січ" постачає Росії деталі для авіаційних двигунів попри заборону на експорт військової техніки до країни-агресора. У розслідуванні також йдеться, що підприємство продовжує працювати на непідконтрольній Україні території. Справу щодо фінансування тероризму представниками заводу "Мотор Січ" СБУ відкрила 2016 року. Повідомлялося, що підприємство заплатило терористам 32 млн російських рублів. На самому є підприємстві відкидають звинувачення у фінансуванні тероризму.

Відео Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

Напередодні на підприємстві провели обшуки та вилучили документацію. На думку слідчих СБУ, підприємство, яке є найбільшим виробником авіадвигунів в Україні, хотіли фактично знищити. За версією слідства, контрольний пакет акцій підприємства наразі фактично перейшов до іноземців, які розбудовують сучасний авіазавод. 

Керівництво запорізької "Мотор Січі" підозрюють у диверсії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції