СБУ попросила в Росії секретні документи про Голодомор

Служба безпеки просить російську ФСБ розсекретити архіви, що стосуються Голодомору, українських національних рухів і радянських репресій.

Служба безпеки України прагне укласти угоду з російською спецслужбою щодо розсекречення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, репресіями і Голодомором.

Про це після підписання договору між СБУ та Інститутом національної пам’яті Польщі про співробітництво в архівній галузі повідомив голова Служби безпеки Валентин Наливайченко.

"Ми зацікавлені у підписанні такої угоди, звичайно, з Російською Федерацією. Нас цікавлять не тільки архівні документи, а саме так, як ми з польською стороною започаткували співпрацю – обмін копіями документів, електронними копіями документів, безумовно, щоб зробити їх доступними для кожного громадянина і Росії, й України, і Польщі, і взагалі для світової громадськості", - сказав він.

Відповідаючи на запитання стосовно того, що заважає укласти таку угоду, Наливайченко відповів: "Якби від нас залежала така угода, то вона була б укладена найближчим часом. Я сподіваюсь, що російські колеги підуть нам назустріч, і ми будемо мати таку угоду".

Нагадаємо, у червні Наливайченко заявляв, що Україна не має претензій до Росії з приводу Голодомору, адже голод здійснювався представниками українських комуністів і каральних органів.

Тоді ж СБУ звернулася до російської сторони з проханням надати засекречені документи, що стосуються Голодомору.

Це звернення було пов'язане з кримінальною справою за фактом здійснення геноциду в Україні у 1932-33 роках, яку СБУ порушила наприкінці травня.

Читайте також:

Патріарх Кирило назвав Голодомор спільною бідою Росії та України

В Україні забороняють російський фільм про Голодомор

У глави СБУ з'явився заступник з питань Голодомору

В Україні нарахували мільйон постраждалих від Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: