СБУ попросила Януковича помовчати про Голодомор і Росію

Голова СБУ Валентин Наливайченко запевнив, що справа про Голодомор - не провокація проти Росії, і попросив політиків не висловлювати свої думки про історію.

Голова Служби безпеки Валентин Наливайченко заперечив думку лідера Партії регіонів Віктора Януковича про те, що порушення кримінальної справи за фактом вчинення в Україні Голодомору 1932-33 років є провокацією, спрямованою зокрема проти Росії.

"Називати це "провокацією", або втягувати політиків у цей процес є найнебезпечнішим. Що стосується тверджень політиків, то я б радив подивитись, із яких вони областей. Наприклад, Донецька область – це сотні населених пунктів, знищених голодом", - заявив керівник СБУ.

На його переконання, порушення кримінальної справи щодо Голодомору "не є кроком ні проти Росії, ані проти будь-якої іншої держави або народу".

"Геноцид походження з України захистить, у тому числі, й Російську Федерацію. Оскільки таким чином буде зрозуміло, що репресії були і на їхній території. І концтабори були переведені в Казахстан і Росію. Я впевнений, що слідчі і правоохоронні органи Росії якраз можуть підхопити таке розслідування наше, підтримати і вийти на власне розслідування, з’ясувавши, хто нищив цивільне населення в Росії мільйонами і в довгі строки", – наголосив Наливайченко.

Нагадаємо, у середу, 27 травня, лідер ПР Віктор Янукович висловив стурбованість і протест проти порушення кримінальної справи за фактом вчинення в Україні геноциду у 1932-1933 роках.

Опозиціонер назвав дії СБУ з порушення цієї справи безвідповідальними і провокаційними. Він також висловив побоювання, що справа стосовно Голодомору призведе до внутрішнього конфлікту в суспільстві та погіршення відносин України та Росії.

В той же час, один із ініціаторів порушення справи щодо Голодомору, голова Українського інституту національної пам'яті Ігор Юхновський раніше заявив, що у цій справі  не буде обвинувачуваних, а основною метою її порушення є юридичне доведення судом факту вчинення злочину проти людства.

СБУ порушила справу за фактом здійснення геноциду проти українців 25 травня.

Читайте також:

Янукович: кримінальна справа щодо Голодомору - провокація проти Росії

Справа про Голодомор розглядатиметься у міжнародних судах

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

Литвин підтримав Росію: Голодомор не був геноцидом виключно українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: