СБУ порушила чотири кримінальні справи проти чиновників КМДА

Служба безпеки порушила кримінальні справи проти восьми працівників київської мерії через афери з землею. Ходять чутки, що підписки про невиїзд вручили Довгому і Бассу.

СБУ порушила чотири кримінальні справи проти восьми посадових осіб київської мерії. Чотири посадовця - на підписці про невиїзд. Двоє чиновників затримані, розповіла прес-секретар управління СБУ в Києві Оксана Лелюк.

"Поки йде слідство, ми не можемо назвати імена чиновників. Все, що ми можемо сказати офіційно, мова йде і про порушення в земельній сфері", - сказала Оксана Лелюк.

Джерела в правоохоронних органах повідомили, що на підписці про невиїзд знаходяться чиновники дуже високого рівня - нібито Олесь Довгий, а також екс-заступник мера Денис Басс та Олександр Луцький і начальник главку комвласності Анатолій Чуб. Але всі вони не підтверджують інформацію про порушення кримінальних справ і підписки про невиїзд.

Зокрема, Олесь Довгий повідомив: "Я вже не раз заявляв і повторюю сьогодні: я не є фігурантом яких-небудь кримінальних справ. Цей факт підтверджувала і СБУ. Тобто ні про яку підписку про невиїзд або щось подібне не може бути й мови. Це дурниці. Нічого не змінилося. З іншого боку, я, як секретар міськради, зацікавлений в об'єктивному проведенні слідчих заходів в Київраді і, поки вони йдуть, нічого сказати не можу".

Радник мера Олександр Луцький говорить, що він "відповідав за земельну політику і ніколи не очолював главк земельних ресурсів, а отже, нічого не підписував. А тому мене, мабуть, на допити і не викликають".

Як розповіли джерела в Київземі, виїмка документів у Київраді стосувалася району Жулян, де мають намір будувати дорогу, і потрібно утрясти питання з власниками. Факти злому кадастру пов'язані саме з цим районом, запевняють у Київземі. А проблеми з документами пов'язані з перепідпорядкуванням землі з району до Києва. Власників землі в підсумку виявилося більше, ніж ділянок.

"На цей час СБУ допитує всіх, хто працював в Київземі. А начальник управління Київради з питань землекористування та містобудування Світлана Макеєва зараз ходить в СБУ, як на роботу і, кажуть, здає великих начальників", - розповіло джерело. Крім того, за інформацією наших джерел, порушено кримінальну справу стосовно помічника Довгого Зінаїди Баєцької, яка готувала документи Довгому. Також в СБУ чекають главу земельної комісії Київради Олексія Євлаха.

Раніше заступник мера Олександр Мазурчак говорив, що в КМДА готується перелік ділянок, які можуть бути повернуті територіальній громаді Києва, і вже готовий список з 100 адрес.

Як заявив заступник мера Руслан Крамаренко, перелік поки не готовий. "Говорити про повернення місту ділянок рано. Можу сказати, що зараз накладено арешт на 2700 земельних ділянок", - сказав він.

Читайте також:

Чиновники КМДА розікрали 16 мільйонів гривень

Київська мерія продасть один з найдавніших храмів Подолу

Попов погрожує київській мерії новими звільненнями

В КМДА змінили дев'ять керівників мерії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: