СБУ порушила кримінальну справу проти металургійного гіганта з Кривого Рогу за статтею "екоцид"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У "ArcelorMittal" запевняють, що не перевищують обсягів викидів забруднюючих речовин.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо гірничо-металургійного гіганта "ArcelorMittal Кривий Ріг" за статтею Кримінального кодексу України "екоцид".

Про це 17 липня повідомило Радіо Свобода із посиланням на речницю спецслужби Олену Гітлянську.

У СБУ зазначили, що правоохоронці викрили у Кривому Розі посадовців "одного з публічних акціонерних товариств" у забруднені повітря: вони порушували норми екологічної безпеки на виробництві, систематично не допускали на територію заводу працівників Державної екологічної інспекції, які мали здійснювати вимірювання токсичних викидів у повітря.

У "ArcelorMittal Кривий Ріг" заявляють, що знають про порушення кримінальної справи, але запевняють, що "усі виробничі потужності комбінату працюють відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин".

На підприємстві також зауважують, що "екоцид" – досить рідкісна стаття Кримінального кодексу України.

"Наскільки нам відомо, до теперішнього часу жодне гірничо-металургійне підприємство в Україні ще не звинувачували за статтею 441, у "масовому знищенні рослинного або тваринного світу, отруєнні атмосфери або водних ресурсів, а також здійсненні інших дій, здатних викликати екологічну катастрофу". Хоча наше підприємство принципово не відрізняється від інших у галузі за технологіями виробництва залізорудного концентрату, чавуну та сталі, а також за ступенем впливу на навколишнє середовище", – йдеться у коментарі.

Нагадаємо, 2015 року СБУ розпочала кримінальне провадження за статтею "екоцид" за дії, що могли призвести до екологічної катастрофи після масштабної пожежі на нафтобазі "БРСМ-Нафта" у Васильківському районі на Київщині. Діяльність нафтобази прикривав один з колишніх заступників генпрокурора. Сама ж мережа "БРСМ-Нафта" і нафтобаза, за словами тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, належали екс-міністру енергетики і вугільної промисловості Едуарду Ставицькому. 

Відео СБУ розпочала кримінальне провадження за статтею "екоцид"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції