СБУ порушила справу за нанесення збитків державі через позов RosUkrEnergo

СБУ порушила справу за фактом нанесення державі збитків у зв'язку з рішенням арбітражу за позовом RosUkrEnergo.

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом нанесення державі Україна збитків у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії RosUkrEnergo до НАК "Нафтогаз України".

Про це в повідомив голова СБУ Валерій Хорошковський.

Він зазначив, що "нанесений збиток полягає у тому, що Україна має повернути РосУкрЕнерго додаткові обсяги газу у вигляді штрафних санкцій".

Хорошковський також спростував наявність у нього конфлікту інтересів у цьому питанні.

"Я не є партнером Дмитра Фірташа, і в газовій сфері у мене ніколи не було інтересів", - сказав він.

За словами голови СБУ, Фірташ має опціон на придбання частини акцій каналу "Інтер", однак він не реалізований.

Нагадаємо, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал виніс ухвалу в ході тривалого спору між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія) і НАК "Нафтогаз України" щодо експропріації "Нафтогазом" в січні 2009 року 11 млрд. куб. м газу, який належав RosUkrEnergo.

До того ж Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив, що RosUkrEnergo одержить від "Нафтогазу" додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд. куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.

Дане рішення є наступним після раніше ухваленого рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу від 30 березня 2010 року про відшкодування RosUkrEnergo близько 200 млн. доларів за різні порушення "Нафтогазом" умов контрактів на постачання, транзиту й зберігання газу.

9 червня міністр палива й енергетики України Юрій Бойко допустив оскарження Україною рішення Стокгольмського арбітражу у тяжбі між НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo.

У липні 2004 року дочірні компанії "Газпромбанк" (Росія) і Raiffeisen створили RosUkrEnergo з реєстрацією у Швейцарії для постачання туркменського газу в Україну до 2028 року.

50% акцій цієї компанії належить ВАТ "Газпром", ще 50% акцій - CentraGas Holding AG (Австрія), бенефіціарами якої є українські бізнесмени Фірташ (90% акцій) і Фурсін (10% акцій).

Читайте також:

"Газпром" вирішив позбутися частки в RosUkrEnergo

Україна відмовилась повернути Фірташу вилучений газ

Через Фірташа "Нафтогаз" може залишитися восени без газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: