Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Картини були викрадені з Львівського історичного музею ще 8 лютого 1960 року.

Співробітники Служби безпеки України допомогли повернути дві картини, що були викрадені з фондів Львівського історичного музею.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

"Йдеться про диптих – портрет Розанди, дочки молдавського господаря Лупула, дружини Тимоша Хмельницького та портрет самого Тимоша. Картини були викрадені з Львівського історичного музею 8 лютого 1960 року", - йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що одна з картин була виставлена на інтернет-аукціон мешканцем Кропивницького, який не знав про історію цих витворів мистецтва.

Співробітники СБ України спільно з працівниками музею переконали чоловіка повернути державі культурні цінності.

Своєю чергою, експерт Львівського історичного музею вже підтвердив автентичність робіт, переданих оперативникам спецслужби.

Нагадаємо, на найбільшому українському онлайн-аукціоні для колекціонерів творів образотворчого мистецтва був знайдений портрет Розанди Лупул-Хмельницької, вкрадений 1960 року з Львівського історичного музею.

Працівники музею підтвердили виданню автентичність картини. Повідомляється, що ввечері 11 вересня анонімний учасник онлайн-аукціону Violity, зареєстрований під ніком "tudasuda156", виставив на продаж картину невідомого автора. Свій лот невідомий назвав "Знахідка з горища", а стартову ціну на неї встановив на рівні 1 грн. Через це припускають, що користувач не знав про цінність картини.

Спочатку юзер "tudasuda156" обстоював своє право на продаж картини, оскільки це була випадкова знахідка, однак у середу, 14 вересня, він заявив, що віддасть картину належним людям.

Водночас головний зберігач Львівського історичного музею, завідувач відділу фондів Світлана Хавалко підтвердила, що, судячи з опублікованих фото, це справді оригінальний портрет Розанди, вкрадений з музею у 1960 році.

Залиште свій коментар

Вибір редакції