Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зловмисники вивели майно фінустанови після визнання банку неплатоспроможним.

До Фонду гарантування вкладів фізичних осіб повернули майно на понад 100 мільйонів гривень, яке незаконно вивели з неплатоспроможного ПАТ "ВТБ Банк".

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

"Одразу після визнання Нацбанком України неплатоспроможним ПАТ "ВТБ Банк" та запровадження Фондом гарантування вкладів фізичних осіб процедури ліквідації фігуранти кримінального провадження підробили договори купівлі-продажу майна, яке належало банківській установі. Вони внесли зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо двох нежитлових об’єктів нерухомості в Харкові та 23 житлових приміщень у столиці загальною вартістю понад 100 мільйонів гривень", - з’ясували оперативники.

У результаті цієї схеми майно було перереєстровано "чорним нотаріусом" на підконтрольну ділкам юридичну особу.

Як зазначається, до оборудки були причетні працівники банку, які надали інформацію про найбільш ліквідні активи установи, їхні особи вже встановлені Службою.

Нині на всі об’єкти нерухомості, що є предметом злочину, Подільським районним судом Києва накладено арешт. Право власності на приміщення фактично повернуто Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Двом фігурантам кримінального провадження, зокрема "чорному нотаріусу", оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 (Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (Шахрайство), ч. 4 ст. 358 (Підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 3 ст. 365-2 (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) Кримінального кодексу України", - додали у СБУ.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів, тривають слідчі дії.

Нагадаємо, Нацбанк вніс український "ВТБ Банк" до категорії проблемних через зниження обсягу ліквідності та подальшим погіршенням фінансового стану. Тоді ж НБУ встановив для банку термін, під час якого він мав вжити заходів для поліпшення ситуації. Однак, ситуація не покращилася, тому НБУ ухвалив рішення про припинення дії ліцензії "ВТБ Банку (Київ)", який є дочірнім однойменного банку в Росії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції