СБУ пояснила, чому проводила обшуки в офісі 1+1 та що вилучили у журналістів

СБУ пояснила, чому проводила обшуки в офісі 1+1 та що вилучили у журналістів

Фото: ТСН/Катерина Дундук

З офісу забрали комп'ютери для проведення детальних експертиз.

У Службі безпеки України розповіли, як проводили обшуки в одному з офісів 1+1 медіа (програми "Секретні матеріали") та в домівках журналістів.

Інформацію розмістили на офіційному Facebook CБУ 6 лютого.

В СБУ переконують, що обшуки провели лише на робочих місцях деяких журналістів та в законний спосіб.

"Законний спосіб отримання доказів під час розслідування злочинів. В даний ситуації було неможливо отримати докази через проведення інших слідчих дій, - йдеться в повідомленні. – Співробітники СБУ діяли виключно в межах законодавства, на підставі ухвали слідчого судді".

Там зазначили, що слідчі дії ніяк не вплинули на телеефір, а "журналісти продовжили свою професійну діяльність і це жодним чином не може розцінюватися, як тиск на свободу слова".

В Службі безпеки України підтвердили, що обшуки стосуються справи "плівок Гончарука". Однак не стверджують, що записували уряд журналісти, "а могли бути залучені до цієї справи".

"Вилучили комп'ютери більш детального вивчення та проведення детальних експертиз. зокрема й виявлення ймовірно знищеної інформації", – зазначили в СБУ та додали, що слідчі дії також проводилися стосовно "окремих міністрів. представників націбанку та інших".

Зібрали для вас найголовніше з приводу обшуку на телеканалі "1+1" ❗️Закликаємо журналістів та громадськість не робити поспішних висновків, а дочекатися офіційних результатів розслідування даної справи.

Опубліковано Служба безпеки України Четвер, 6 лютого 2020 р.

Нагадаємо, правоохоронці продовжують розслідування скандалу з так званими "плівками Гончарука" та пошук тих, хто здійснив запис. 5 лютого генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив про "фінішну пряму" у справі, а ввечері цього ж дня правоохоронці прийшли з обшуками до офісу "1+1 медіа".

Першим про обшуки повідомив народний депутат з фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський, який був ведучим програми "Гроші" на "1+1". Згодом у трансляції на YouTube Дубінський заявив, що обшук відбувається в редакції програми "Секретні матеріали".

Пізніше стало відомо про обшуки за домашніми адресами трьох журналістів: Дениса Данька, Євгена Куксіна та Олександра Низовцева.

"Двоє з журналістів дійсно працюють у департаменті журналістських розслідувань. Один не працює на "1+1" давно", - розповів керівник департаменту журналістських проєктів Максим Шиленко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація