СБУ проінструктує спецслужби Афганістану

Україна збільшить присутність своїх фахівців в Іраку, Афганістані та Косові, а також посилить свою участь в інших діях НАТО.

Цільовий план Україна-НАТО на 2009 рік передбачає надання Службою безпеки України інструкторської допомоги представникам спецназу та спецслужб Афганістану.

Такий зміст Цільового плану Україна-НАТО на 2009 рік, заходи якого затвердив своїм указом Віктор Ющенко, зобов’язавши виконувати їх відповідні органи державної влади .

Зокрема, документ зобов’язує Міжнародний центр спеціальної підготовки (МЦСП) Служби безпеки України надавати можливості для надання інструкторської допомоги та тренування представників підрозділів спеціального призначення та спеціальних служб Ісламської Республіки Афганістан.

“Україна вживає дієвих заходів для підтримання стабільності та продовжує брати участь у миротворчих місіях НАТО в Косово, Республіці Ірак, Ісламській Республіці Афганістан, а також в антитерористичній операції НАТО на Середземному морі “Активні зусилля”, - йдеться у Цільовому плані Україна-НАТО на 2009 рік.

Президент наголосив, що Україна хоче розширити участь у миротворчих місіях та залишається готовою підтримати миротворчі та гуманітарні операції НАТО через залучення потенціалу своєї транспортної авіації до перевезення вантажів та особового складу.

Цільовий план передбачає також можливість збільшення чисельності миротворчого персоналу у складі Тренувальної місії НАТО в Іраку та розширення участі України у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.

Україна зобов’язується надавати також оперативну інформацію для використання Міжнародними силами сприяння безпеці в Афганістані та надавати повітряний коридор для здійснення перельотів літаками військово-транспортної авіації збройних сил держав-членів НАТО через територію України в рамках участі в операції в Афганістані.

Як повідомлялося раніше, міністр оборони Юрій Єхануров заявляв, що Україна готова послати більше військових до Афганістану.

"Попри недостатнє фінансування української армії ми готові збільшити чисельність військовослужбовців у цій країні", - сказав тоді Єхануров на зустрічі з генсеком НАТО Яапом де Хооп Схеффером.

Читайте також:

Україна може збільшити військовий контингент в Афганістані

Азербайджан збільшив контингент своїх миротворців в Афганістані

Єхануров обіцяє не відправляти солдатів до Афганістану

Грузія запропонувала НАТО небо та солдат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: