Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ прокоментувала заяви Рубана про обмін Сенцова і Кольченка на російських ГРУшників

Звільнення політв'язнів контролює президент.

Служба безпеки України нагадує, що лише створений на її базі Об'єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення АТО уповноважений від імені відомства перемовини про звільнення та робити заяви.

Про це йдеться в заяві СБУ, опублікованій у відповідь на заяви Володимира Рубана, який називає себе представником Служби безпеки.

У повідомлення наголошено, що Володимиру Рубану не надавалися жодні доручення чи повноваження вести будь-які переговори щодо звільнення громадян України.

"Останнім часом громадянин Рубан поширює заяви, що начебто він, як представник СБУ, проводив якісь переговори з можливого звільнення громадян України в Мінську та начебто обговорював там вірогідність їхнього обміну на російських військовослужбовців. Тривалий час він безпідставно називає себе "генералом" спецслужби, з його слів так його представляють і окремі ЗМІ. Це також не відповідає дійсності", - йдеться в заяві.

У Службі безпеки зазначили, що наразі в Мінську триває робота Тристоронньої контактної групи і 4 підгруп, де Україну представляють уповноважені на це особи.

"Звичайно, пан Рубан міг побувати у Мінську як приватна особа, але він ніколи не брав участі в офіційних перемовинах чи зустрічах. Питання звільнення українських громадян, які стали політв'язнями в РФ, зокрема, Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка перебуває на особистому контролі Президента, про це йдеться на всіх міжнародних зустрічах. Спекулювати на цих темах, надаючи недостовірну і відверто вигадану інформацію - це вводити в оману суспільство і родичів полонених", - наголошують у прес-службі СБУ.

За даними відомства, триває активна робота із визволення заручників з рук терористів.

"На сьогодні уже вдалося звільнити 2998 осіб. У неволі насильно утримуються ще 131. Тривають важкі переговори про обмін у форматі "усіх на усіх", передбачений Мінськими домовленостями", - повідомили у Службі безпеки.

Нагадаємо, що нещодавно адвокат одного з російських ГРУшників повідомив про переговори щодо можливого їх обміну на українських політв'язнів в РФ Олега Сенцова та Олександра Кольченка. За його словами, він мав відповідну розмову з переговірником від СБУ Володимиром Рубаном. Натомість Рубан заявив, що його центр у Мінську отримав пропозицію обміняти затриманого ГРУшника Єрофєєва на Олега Сенцова, проте українська сторона запропонувала обмін "два на два": обох російських спецпризначенців на Сенцова і Кольченка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції