СБУ просить Росію допомогти розслідувати справу про Голодомор

Керівник Служби безпеки Валентин Наливайченко запевняє, що кримінальна справа про геноцид українців ніяким чином не направлена проти Росії.

СБУ звернулася до Росії з проханням надати засекречені документи про Голодомор.

Про це сьогодні, 3 червня, повідомив глава СБУ Валентин Наливайченко на зустрічі з іноземними журналістами в Києві.

"Якщо ця робота буде досить швидко проведена, ми плануємо вже на листопад місяць вийти на рішення у справі (у кримінальній справі, порушеній за фактом геноциду українського народу в 1932-33 – ТСН.ua)", - сказав Наливайченко. При цьому глава СБУ підкреслив, що прогнозувати точні терміни розслідування цієї кримінальної справи важко, оскільки все залежатиме від слідчих.

Він також додав, що в рамках розслідування кримінальної справи повинні бути проведені слідчі дії у всіх 18 областях України, де відбувався цей злочин; мають бути зібрані всі свідчення постраждалих.

Відповідаючи на питання, який суд розглядатиме справу, Наливайченко підкреслив, що це буде український суд. "А за компетенцією суду, це (справу) повинен розглядати суд загальної юрисдикції", - сказав Наливайченко.

Наливайченко також не виключив, що справу можуть розглядати суди в різних регіонах країни.

"В Україні досить слідчих органів і потенціалу, щоб провести досудове слідство, і саме за національним законодавством в національному суді довести цю кримінальну справу до судового вироку", - запевнив глава СБУ.

Нагадаємо, дослідниця голодоморів Анна Семенюк заявляла, що ця справа має шанси лише у тому випадку, якщо вона розглядатиметься не в українських, а у міжнародних судах.

"Судовий процес буде, але у нашій судовій системі він буде знівельований. У нас немає суддів, які б на це відважилися", - запевнила Семенюк.

Крім того Наливайченко в черговий раз підкреслив, що ця кримінальна справа не направлена проти Росії.

"У жодному випадку справа не направлена проти будь-якої третьої країни, у тому числі проти Росії".

"Ми просили РФ... допомогти нам з відкриттям тих засекречених документів, які, можливо, присутні в архівах РФ, у ФСБ РФ", - сказав Наливайченко.

Він також додав, що допомога російської сторони в розслідуванні цієї справи буде надзвичайно важливою для об'єктивного розслідування і подальшого визначення звинувачення в рамках справи.

"Зараз продовжується досудове слідство, і перед передачею справи до суду, безумовно, будуть висунуті звинувачення. Заради цього і порушена кримінальна справа, яка повинна встановити істину, а саме організаторів і винуватців здійснення цього злочину", - пояснив глава СБУ.

Нагадаємо, один з ініціаторів цієї кримінальної справи – голова Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський заявляв, що кримінальна справа з приводу Голодомору, швидше за все, не буде стосуватись якихось конкретних осіб.

"Ми не зможемо цього зробити, тому що у тих подіях були задіяні тисячі людей, деякі з яких самі стали жертвами тодішнього режиму", - зазначив він.

У свою чергу директор архіву СБУ Володимир Вятрович заявляв, що що список людей, винних у Голодоморі, складає на сьогодні 136 осіб.

"Це найвище керівництво Комуністичної партії України і каральний орган партії - головне політичне управління, а також безпосередньо люди, що підписували документи, що свідчать, що Голодомор був організований, а також ті, хто підписував численні вироки", - пояснив Вятрович.

Як повідомляв ТСН.ua, 25 травня Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом здійснення геноциду в Україні в 1932-1933 роках, внаслідок чого загинули мільйони громадян.

Читайте також:

У справі по Голодомору 136 потенційних обвинувачуваних

СБУ попросила Януковича помовчати про Голодомор і Росію

Справа про Голодомор розглядатиметься у міжнародних судах

Ющенко прирік тих, хто заперечує факт Голодомору і репресій

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: