СБУ: Росія бреше про війну в Південній Осетії

Голова Служби безпеки назвав заяви РФ про участь українських громадян в осетинському конфлікті "зашморганою ганчіркою", яка не варта коментарів.

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко вважає брехливою заяву Слідчого комітету при Генеральній прокуратурі Росії про участь українських громадян у військовому конфлікті в Південній Осетії у серпні 2008 року.

"Моя принципова позиція полягає в тому, що Україна не була і не є стороною цього конфлікту. Більше того, ми не є агресором у цій ситуації, тому ми не потребуємо ніяких коментарів щодо тих чи інших тверджень слідчого комітету, тим більше, що вони брехливі", - наголосив керівник СБУ.

Він відзначив, що нагнітання ситуації навколо цього питання є "зашморганою ганчіркою", і "Служба безпеки щодо цих брехливих тверджень ще минулого року заявляла українській і світовій громадськості про сфабрикованість справи і про спроби найманства наших громадян, щоб їх втягти на територію Абхазії".

Наливайченко також закликав зацікавлені сторони дотримуватися принципів міжнародного права у цій ситуації та використати дані спостерігачів авторитетних міжнародних організацій для отримання об’єктивної інформації про ситуацію в Південній Осетії.

Нагадаємо, 24 серпня прокуратура РФ заявила, що в ході розслідування кримінальної справи "за фактами геноциду та масових убивств громадян Російської Федерації на території Південної Осетії в серпні 2008 р." було отримано неспростовні докази участі українців у збройному конфлікті на території Південної Осетії.

В участі у військовому конфлікті на грузинському боці були звинувачені представники організації УНА-УНСО та військові регулярної української армії.

Цей закид спростували в українських Міністерстві оборони та Збройних силах, а також в УНА-УНСО. Зокрема, у Міноборони заявили, що РФ не має жодних доказів участі українців у військових діях проти неї.

Представники УНА-УНСО, у свою чергу, назвали заяву російської прокуратури блефом.

Читайте також:

Міноборони: у РФ немає доказів участі українців у війні в Південній Осетії

Експерт: Росія серйозно загрожує незалежності України

У прокуратурі РФ заявили про наявність доказів участі українців у серпневій війні

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

ВідеоНаливайченко про українців у військовому конфлікті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: