СБУ розсекречує архіви

СБУ вже розсекретила значну частину архівних документів щодо політичних репресій.

Голодомор 1932-1933 (Фото: wordpress.com)
Архів
Правда про голодомор 1932-1933 років продовжує виходити з-під грифів спецслужб. (Фото: wordpress.com)
Виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявляє, що СБУ вже розсекретила значну частину архівних документів щодо політичних репресій. Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу СБУ, цю інформацію він оприлюднив під час круглого столу на тему: “Роль Служби безпеки України у встановленні історичної правди щодо Голодомору і політичних репресій за часів радянської влади”.

Валентин Наливайченко наголосив, що у вкрай важливому процесі встановлення історичної справедливості стосовно тих, хто зазнав геноциду і політичних репресій, хто виборював незалежність України в лавах Української повстанської армії, знайшла своє місце і Служба безпеки України. У Галузевому державному архіві СБ України зберігається частина вітчизняної архівної спадщини, що несе важливу інформацію з питань, які мали доленосне значення для кожного мешканця України. Аби зробити цю інформацію доступною для суспільства, Служба безпеки вже розсекретила чимало архівних документів, спільно з фахівцями-істориками опубліковано понад 100 науково-документальних книг, в яких досліджується природа тоталітаризму та голодомору 1932-1933 років і політичних репресій.

Учасники круглого столу не лише підбили підсумки зробленого, але й визначили перспективи нових досліджень раніше замовчуваних питань національно-визвольної боротьби, Голодомору, політичних репресій, внесли конкретні пропозиції правоохоронним органам щодо встановлення історичної істини, гідного вшанування пам’яті мільйонів наших співвітчизників.

75 років тому - в листопаді 1932-го - у 243 районах України почалася широкомасштабна репресивна операція органів ГПУ на селі, внаслідок якої було репресовано десятки тисяч людей. Ця операція стала одним із засобів творення Голодомору. А ще за п’ять років - восени 1937-го - на честь 20-річчя Жовтневої революції почалися масові розстріли соловецьких в’язнів ГУЛАГУ з України. Серед жертв були Лесь Курбас, Микола Зеров, Валер’ян Підмогильний та багато інших яскравих представників “розстріляного відродження”.

У роботі круглого столу взяли участь українські історики, правознавці, представники Українського інституту національної пам’яті, Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000”, галузевих архівів СБУ, МВС, громадських та правозахисних організацій.

ВідеоВідкриття історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: