СБУ: УПА не воювала проти Червоної армії

Документи в архівах СБУ свідчать, що Українська повстанська армія воювала з НКВСівцями, а не з бійцями Червоної армії.

Головним противником УПА був НКВС, а не Червона Армія.

Про це заявив директор архіву СБУ Володимир В’ятрович.

За його словами, те, що УПА не воювала з Червоною Армією, доводять документи про відносини між УПА і Червоною Армією у архіві.

"Основним противником УПА була не Червона Армія, а НКВС, який проводив зачистки серед місцевого населення. Саме проти цих військ воювала Українська повстанська армія до середини 1950-х років", - розповів історик.

Також пан В’ятрович зазначив, що стереотип "вони стріляли нам у спину" спростовується архівними документами. "Документи підтверджують, що керівництво Української повстанської армії давало чіткі вказівки своїм підрозділам не воювати з Червоною Армією, яка наступала", - сказав він.

В’ятрович переконаний, що такий нейтралітет спричинили тактична і політична причини. З одного боку, командування УПА розуміло неможливість зупинити німецько-радянський фронт, який наближався, з іншого боку, українські повстанці розглядали Червону Армію як "можливий резерв в боротьбі проти і сталінізму, і нацизму".

Історик також розповів про випадки, коли червоноармійці приєднувалися до УПА – "часто це були люди, які потрапляли в німецький полон і яких звільняли українські повстанці".

Наприклад: лейтенант Червоної Армії Дмитро Карпенко, який став першим кавалером вищої нагороди УПА, – "Золотого хреста Бойової заслуги"; Іван Кулик (Сірий), що воював в УПА до 1952 року. "Таких прикладів можна навести багато", – сказав директор архіву.

Нагадаємо, 14 жовтня УПА відсвяткувала 67 річницю створення армії.

Президент Віктор Ющенко привітав ветеранів Української повстанської армії зі святом, заявивши, що подвиг воїнів УПА не має аналогів в історії.

14 жовтня у Києві відбувся організований марш, присвячений 67-й річниці з дня створення Української повстанської армії. Учасники вимагали визнати повстанців на державному рівні.

У той же день у Києві відбувся мітинг Комуністичної партії, котрі вимагали заборонити святкування річниці УПА на державному рівні.

Читайте також:

З націоналістів, які відбили Леніну ніс, знято частину обвинувачень

Карти з портретом Бандери викликали хвилю протестів у Львові

Україна святкує 65 річницю визволення від фашистів

На Прикарпатті відкрили Центр патріотичного виховання ім. Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: