СБУ відкрила понад 30 кримінальних проваджень проти користувачів "ВКонтакте" та "Одноклассников"

Вони поширювали у соцмережах заклики до повалення конституційного ладу та державної влади в Україні.

Служба безпеки України за перші шість місяців 2017 року зареєструвала 34 кримінальних провадження стосовно власників та адміністраторів спільнот у соціальних мережах "ВКонтакте" та "Одноклассники".

Про це йдеться у повідомленні прес-центру СБУ.

Зазначається, що ці адміністратори у соцмережах поширювали заклики до повалення конституційного ладу та державної влади в Україні.

27 особам було оголошено про підозру і винесено 27 обвинувальних вироків суду за ознаками вчинення злочинів передбачених ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації).

ВідеоУ чиїх інтересах було закрити російські соцмережі

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо низки російських компаній. На три роки блокуються активи російських сайтів "ВКонтакте", "Однокласники", "Мейл.ру" і "Яндекс", інтернет-провайдерам заборонено надавати доступ до зазначених ресурсів.

Раніше прес-секретар українського представництва "ВКонтакте" Влад Леготкин записав відеозвернення, в якому прокоментував блокування соцмережі в Україні.

Штат українського підрозділу налічував вісім співробітників. В Україні він відкрився в 2012 році.

Залиште свій коментар