СБУ відмовилась охороняти Чорноморський флот РФ

В української спецслужби немає ані бажання, ані можливостей для забезпечення безпеки об'єктів Чорноморського флоту РФ.

Служба безпеки України (СБУ) не буде проводити якихось спеціальних заходів щодо забезпечення безпеки об'єктів Чорноморського флоту Росії в Криму.

Раніше глава СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що українські спецслужби мають намір замінити офіцерів російської ФСБ у виконанні їх функцій, однак у прес-службі СБУ повідомили, що російські моряки самі мають займатися забезпеченням своєї безпеки на території України.

"Жодних антитерористичних заходів окремо щодо об'єктів Чорноморського флоту не проводитиметься... З забезпечення безпеки військовослужбовців і членів їх сімей теж", - повідомив представник прес-служби СБУ.

"Командування флоту (ЧФ РФ) має офіційно звернутися до нашого відомства, доповісти про проблему. Ми повідомимо до Києва, там ухвалюють рішення і дають відповідну команду", - уточнив український контррозвідник.

Інший представник СБУ, який побажав залишитися неназваним, повідомив, що в української спецслужби немає можливостей для забезпечення безпеки об'єктів Чорноморського флоту РФ. "У нас для цього немає ані можливостей, ані бажання. Досягнута політична мета - вивести з Севастополя відділ контррозвідки флоту, що й було зроблено", - повідомило джерело.

Нагадаємо, глава СБУ Валентин Наливайченко ще влітку заявив про те, що 19 офіцерів ФСБ, які займаються контррозвідувальною діяльністю, повинні залишити територію України. Російська сторона заперечувала, що подібні вимоги СБУ суперечать договору про базування ЧФ РФ у Севастополі.

Російські контррозвідники знаходилися в Україні відповідно до окремого пункту договору про базування ЧФ РФ і забезпечували безпеку російських моряків. Планувалося, що тепер цю функцію буде покладено на підрозділи військової контррозвідки СБУ в Севастополі і Сімферополі. Водночас командувач Чорноморським флотом віце-адмірал Олександр Клєцков заявив, що не допустить представників СБУ на російські кораблі.

Читайте також:

Російські спецслужби залишили Севастополь

Україна вирішила будувати альтернативу Чорноморському флоту Росії

Міноборони продасть єдиний український ракетний крейсер

Чорноморський флот РФ втратить боєздатність до 2017 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: