СБУ викрила діяльність "ПВК", до якої причетні Семен Семенченко та Євген Шевченко

Також їх підозрюють в організації ввезення військових товарів з РФ.

СБУ припинила діяльність так званої "приватної військової компанії". До організації угрупування причетні колишній народний депутат Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий як "позаштатний агент НАБУ".

Про це інформує пресслужба відомства.

У Службі безпеки вважають, що діяльність збройного формування "була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, в тому числі проти основ національної безпеки.

Зазначається, що до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій.

Підготовка членів "ПВК" відбувалась на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області. Там проводили бойові вишколи, тренування поводження зі зброєю, навики військових бойових дій. Також частина членів військової компанії навчалася у центрах підготовки за кордоном.

"Контроль та координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 громадян України. Вони, зокрема, вербували її потенційних учасників, надаючи перевагу колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях", — йдеться в повідомленні.

Слідчі отримали дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між "ПВК" та представниками різноманітних організацій країн Близького Сходу. Також зафіксовано пропозиції організувати поставки зброї до цих країн.

"Організаторами такої діяльності були колишній народний депутат Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкому загалу, як "позаштатний агент НАБУ", — стверджують у спецслужбі.

Також правоохоронці вважають, що Семен Семенченко та Євген Шевченко організували вввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Росії, які згодом продавали держпідприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.

Наразі їм та іншим організаторам повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів. Крім того, було вилучено фінансову документацію та чорнові записи щодо організаційної структури збройного формування, особові справи учасників.

Нагадаємо, що у Харкові СБУ виявила схованку зброї російського виробництва.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація