СБУ викрила масштабний центр з відмивання грошей з обігом у понад 15 млрд грн

СБУ викрила масштабний центр з відмивання грошей з обігом у понад 15 млрд грн

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

До схеми причетне колишнє керівництво Державної податкової служби.

Служба безпеки України припинила у Києві роботу масштабного конвертаційного центру - за час своєї роботи він організував обіг коштів у понад 15 мільярдів гривень.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Центр функціонував протягом 2019-2020 років. Організатори зареєстрували понад 400 фіктивних фірм. Через центр тисячі підприємств, зокрема державних та комунальних, ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах.

До організації цієї схеми причетні посадовці комерційних банківських установ і колишнє керівництво Державної податкової служби. Вони, зокрема, давали можливість замовникам оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику. Таким чином зловмисники отримали можливість використовувати вразливості інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС і як наслідок – ухилятися від сплати податків.

Під час обшуків в офісах і місцях проживання фігурантів правоохоронці виявили понад 600 печаток фіктивних підприємств, офшорних компаній, нотаріусів, податкових органів, судів та органів місцевого самоврядування. Також знайшли установчі документи фіктивних підприємств, документацію щодо їх фінансово-господарської діяльності, довіреності, копії паспортів осіб, на яких реєстрували такі СГД, що підтверджують вчинення злочинів.

Цей конвертаційний центр був частиною більш глобального протиправного механізму формування сум податкового кредиту з ПДВ, який раніше блокувала Служба у ДПС.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація